4 Milyar Dolar Değerleme İle Yuga Labs Yeni Planlarını Açıkladı!

/userfiles/images/haberler/altcoin/Yuga%20Labs.jpeg 24 Mart 2022 Perşembe

Bored Ape Yacth Club ve Crypto Punk NFT koleksiyonlarının sahibi Yuga Labs şirketi 18 Mart tarihinden itibaren sermayesini,  ApeCoin'in piyasaya sürülmesiyle beraber 4 milyar dolar değerleme ile beraber 450 milyon dolar artırdı.

2 gün önce (22 Mart Salı) Miami merkezli Yuga Labs, bir risk sermayesi şirketi olan Andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 450 milyon dolar topladığını ve Web3 şirketini toplamda 4 milyar dolar değerlemeye taşıdığını duyurmuştu. 

Ayrıca Yuga Labs, şimdiye kadar ki içinde bir oyun yazılım şirketi olan Animoca Brands, MoonPay, Coinbase ve FTX borsasının da bulunduğu ilk finansman turuna katkı sağlayan Web3 şirketleri arasında yer aldı.

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonlarının yaratıcısı olarak ve yakın zamanda Larva Labs'ten Crypto Punks NFT koleksiyonlarını ve Meebits IP'sini de satın alan Yuga Labs şirketi, varlığını daha da genişletmek adına yeni finansmanları ile daha fazla çalışanı işe almayı ve marka ortaklıklarını çoğaltmayı planlıyor. 

Geçtiğimiz cuma günü ise şirket, resmi Twitter hesabı üzerinden kullanıcıların oynanabilir karakterler olarak kullanabilecekleri NFT tabanlı geliştirilen bir oyun çeşidi olan, çok oyunculu rol yapma oyunu (MMORPG), Otherside'ın önizlemesini ve tanıtımını paylaşan bir gönderide bulundu. Bununla birlikte paylaşılan gönderiden yola çıkılarak, yeni piyasaya sürülen ApeCoin'in Otherside oyununun resmi oyun içi para birimi olacağı ve Nisan ayında daha fazla bilginin açıklanması muhtemel görünüyor.

Daha önceleri Bored Ape Yacht Club kurucu ortağı Gordon Goner, Yuga Labs'in Otherside ile oyunlaştırılmış ve merkezi olmayan bir tecrübe yaratmayı amaç edindiğini paylaşmıştı. 

Yuga Labs CEO'su Nicole Muniz ise Otherside oyun projesinin şirket tarafından yönetilenlerin de ötesinde, NFT'lerin kapsamlı olacağından ve birkaç farklı oyun stüdyosunun, oyunun geliştirilmesinde yardımcı olacağından bahsetti. Ayrıca Muniz, kullanıcılarına "duvarlarla çevrili bahçenin kapılarını açtıklarını" ve herkese "hoş geldiniz" sloganı ile seslendiklerini ekledi.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz