Algorand'den Rakiplerine Dahiyane Gövde Gösterisi!

/userfiles/images/Algorand.jpg 18 Nisan 2022 Pazartesi

Algorand Vakfı, 22 Nisan Dünya gününe, iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi konulara dikkat çekmek amacıyla, 21 Nisan Perşembe günü, sürdürülebilirliğe olan bağlılığını kanıtlamak adına New York, Times Meydanı'nı karartacağını açıkladı. 

22 Nisan Dünya günü, her yıl iklim değişikliği ve çevre kirliliğine dikkat çekmek adına kutlanıyor ve Algorand Vakfı ise Times Meydanı'nda büyük bir reklam panosu kiraladı. Algorand Vakfı 21 Nisan tarihinde hava kararmadan hemen önce eylem yapmak amaçlı 1 saatliğine kiraladığı panoyu karartmayı planlıyor.

Algorand başlatacağı hareketi, kriptonun karbon salınımını ve maliyetlerini azaltarak çevreciliğe dikkat çekmek çekmek adına gerçekleştireceğini belirtti. Özellikle Bitcoin ve Ethereum tarafından kullanılan enerji yoğun çalışma kanıtı Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması, Algorand de dahil olmak üzere, daha yeni blok zincirler tarafından kullanılan Proof of Stake (PoS) yaklaşımından oldukça farklı. 

Proof of Stake, Proof of Work'ün aksine çevre ve doğa dostu olmaya ve Pow'un yol açtığı fazla enerji tüketimini en aza indirgemeye odaklı bir projedir. 

Algorand Vakfı CEO'su Staci Warden yaptığı açıklamada, gerçekleştirecekleri bu hareketin hem blok zinciri teknolojisinin karbon etkisi hakkındaki efsaneleri çürütmeyi hem de Times Meydanı reklam panolarının çevresel maliyetlerine farkındalık getirmeyi hedeflediğini vurguladı.

Öte yandan Staci Warden'a göre, Times Meydanı’nın bir saatliğine kararması 6.500 kilovat saat elektrik tasarrufu yapması anlamına geliyor ve bu rakamın Algorand blok zincirinde 350 milyon işleme eşdeğer olduğunu söylüyor.

Warden ayrıca, 21 Nisan tarihinde gerçekleştirecekleri eylemde belirledikleri gibi başka projeler için de çıtayı kendilerinin belirlemek istediklerini açıkladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz