Bentley Üniversitesi Coinbase Ortaklığı; Bitcoin Ve Ethereum İle Ödeme Alacak!

/userfiles/images/haberler/di%C4%9Fer/bentley-.jpg 04 Mayıs 2022 Çarşamba

Dünyanın en prestijli okulları arasında bulunan Bentley Üniversitesi, eğitimde kripto para adına dev bir adım attı. Üniversite artık eğitim ödemeleri için Bitcoin, Ethereum ve USDC dahil olmak üzere kripto para birimlerini kabul edeceğini duyurdu.

1917 yılında Bentley Muhasebe ve Finans Okulu olarak kurulan Bentley Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde olan pek çok diğer üniversite gibi yıllık öğretim ücreti karşılığında eğitim veriyor. Dönem başına yaklaşık 30.000 dolar civarında olan öğretim ücreti artık kripto para birimleri ile ödenebilecek. 

Bentley Üniversitesi, öğrencilerine kripto ve dijital ödeme hizmetleri sunan ilk üniversitelerden biri oldu. Üniversite, BTC, ETH ve USDC olmak üzere üç kripto para birimiyle ödemelerini kabul etmek için Coinbase ile ortaklık kurarak eğitim alanına kripto paraları dahil etmek adına ilklerden birini gerçekleştiriyor.

Üniversite Başkanı E. LaBrent Chrite, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Bentley Üniversitesi, değişen dünya ekonomisinde başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip iş liderlerini hazırlamada ön saflarda yer alıyor. Öğrencilerimizin öğrenmekte olduğu ve yakında girmek üzere oldukları küresel iş ortamını değiştirecek olan bu teknolojiyi benimsemekten gurur duyuyoruz."

Eğitim ücretini kabul etmenin yanı sıra üniversite, Bitcoin, Ethereum ve USDC dahil olmak üzere kripto para bağışlarını da kabul edecek. 

Bentley Üniversitesi kripto varlık ekosistemine yabancı değil. Kripto paralara aşina bir öğrenci kitlesi barındırmasına ek olarak okul, geçtiğimiz sene eski kadın basketbol koçlarının ün kazanmasını kutlamak için NFT'ler de yayınladı. Bu koleksiyonla okul, NFT yayınlayan ilk üniversitelerden biri olma unvanına sahip oldu.

Son zamanlarda kripto ödemeleri kabul etmede gözle görülür bir artış var. Pek çok farklı sektörden dev şirket, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kriptoları müşterilerine birer seçenek olarak sunmaya başladı. 

Yakın zamanda dünyanın en lüks spor salonlarından Equinox, BitPay ortaklığıyla kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlandığını açıkladı. Dubai merkezli emlak şirketi DAMAC ve pahalı otomobilleriyle tanınan Porsche da geçtiğimiz ay müşterilerine ödeme aracı olarak kripto seçeneklerini sunmaya başladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz