Binance Ve Mastercard El Ele Verdi; Arjantin'de Kripto Kartı Çıkıyor

/userfiles/images/haberler/Binance-Visa-Mastercard.jpg 05 Ağustos 2022 Cuma

Dünyanın en büyük ve prestijli kripto para ticareti borsası Binance, Mastercard ile el ele verdi. Güney Amerika'da ülkesi olan Arjantin'de kripto varlık ön ödemeleri için kart çıkaracaklarını açıkladılar.

Duyuru Binance borsası tarafından 4 Ağustos Perşembe günü resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleşti. Binnace'ın CEO'su Changpeng Zhao, Mastercard ile birlikte Arjantin'de çıkarak oldukları kartın henüz beta aşamasında olduğunu ve yakında geniş çapta erişilebilir olacağı açıkladı.

Binance borsasında hesabı olan Arjantin vatandaşları Binance kartına erişebilecek. Çıkarılacak olan yeni kart, müşterilerin küresel çapta 90 milyondan fazla Mastercard satıcısında ödemeler için kripto kullanmasına izin verecek.

Kullanıcılar ayrıca kart aracılığıyla dijital varlık satın alma noktalarından eş zamanlı olarak fiat para birimine dönüştürebilecek. Bununla birlikte kart sahipleri tüm uygun satın alımlarda %8 kripto para iadesi kazanacak. ATM'den para çekme işlemleri ise ücretsiz olacak.

Mastercard'ın Latin Amerika ve Arjantin'deki başkan yardımcısı Walter Pimenta, Binance ile gerçekleştirmiş oldukları işbirliğine dair şu açıklamalarda bulundu: 

"Dijital para birimleriyle olan çalışmalarımız, insanlar alışveriş yaparken ve ödeme yaparken seçim ve gönül rahatlığı sağlamak için güçlü temelimize dayanıyor. Ortaklarımızla birlikte Mastercard, bu heyecan verici yeni dünyaya girişin sağlanmasında ödeme endüstrisine öncülük ediyor."

Öte yandan Binance kart sahipleri, uygulama ve web sitesinde bulunan gösterge tablosu aracılığıyla kartın özelliklerine direkt olarak kolayca erişebilecek ve kartı yönetebilecek. Ayrıca müşteriler, ödeme geçmişi ve müşteri desteği gibi diğer özelliklere de uygulama üzerinden erişilebilecek.

Ayrıca Binance kart Güney Amerika'da ilk olarak Arjantin'de çıkarılacak. Bununla birlikte Arjantin, kripto kartları konusunda merkez olmuş durumda ve son zamanlarda kripto para kartı hizmetleri sunan üç yerel kripto borsasına tanık olundu.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz