Bitcoin (BTC) Hodler Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

/userfiles/images/btc-bitcoin_3.jpg 13 Haziran 2022 Pazartesi

Blok zincir ve kripto para veri sağlayıcısı Glassnode'un yeni ölçümlerine göre en az bir Bitcoin tutan adreslerin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 851.921'e ulaştı.

Kripto para piyasasında başta BTC olmak üzere tüm altcoinler ayı piyasasının etkisi altına girmiş durumda. Lider kripto para birimi, 4 Mayıs tarihinde 40 bin dolar seviyesini görmesinin ardından aşağı yönlü hareketini başlattı. Mayıs ayı içerisinde %15'ten fazla değer kaybeden Bitcoin, bu ayı 31.700 dolar ile kapattı.

Haziran ayının ilk günlerinde bir yükseliş umudu gösteren BTC, 7 Haziran tarihinde yine dört saatlik bir mumda dibe çakılırken, o tarihten bu yana ise %12'den fazla değer kaybetti. Tüm bu düşüş kripto para piyasasını aşağı yönde etkiliyorken Bitcoin yatırımcıları, kripto parayı cüzdanlarında tutmayı tercih etti.

Ayı piyasası Mayıs ayında büyük bir satışa neden olsa da, BTC sahipleri birikim yolunda görünüyor. Nitekim yeni Glassnode verilerine göre en az bir BTC olan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 848.082, 2 Haziran 2022'de belirlendi. Artık tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) ise 851.921 ve haberin kaleme alındığı anda Bitcoin, 27.470 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Lider kripto para biriminin piyasa değeri son 24 saatte 523 milyar dolarken, Bitcoin'in piyasa hacmi ise %19'luk bir artış ile 32 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz