Bitcoin Analizi

Bitcoin Analizi

Bitcoin Analizi

Binlerce kripto paranın lokomotifi olarak bilinen Bitcoin’in BTC kısaltmasıyla listelenmediği herhangi bir kripto para borsası ya da takas platformu bulunmamaktadır. Bitcoin (BTC) ayrıca piyasa değeri iki yüz milyar doların üstüne çıkarak en yakın rakibiEthereum’u (ETH) dört kat, ikinci büyük rakibi Ripple (XRP) ise neredeyse yirmi kat aşarak evrensel bir para birimi olmuştur.

Periyodik olarak yükselen trendi devam ettiren BTC, belli dönemlerde yatay düzelme süreçleri yaşıyor. Ancak buna rağmen piyasa değerlemesini kabul edilebilir sınırın üzerinde tutarak, artan hacme bağlı olarak parametrik biçimde artış çizgisini sürdürüyor.

Maksimum üretilecek Bitcoin (BTC) sayısının yirmi bir milyon olduğu bilinirken bugün itibariyle bunun henüz on dokuz milyonu dolaşımdadır. Bitcoin, kripto para borsa piyasalarındaki yatırım pastasının en büyük dilimini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra küresel çapta en çok işlem gören kripto para birimi olma durumunu da yıllardır kaptırmamaktadır.

Bitcoin bir noktada ilk sanal coindir ve bu sebep ile dünyanın en meşhur ve yaygın olarak benimsenen kripto parası olmuştur. Öteki bütün dijital kripto paraları da etkileyen Bitcoin dominasyonu zaman zaman yatırımcılardan tepki görse de doğru analiz ve takip süreçleriyle kazanma fırsatı sunabilmekte.

BTC’yi analiz edebilmek için kripto para yatırımcıları ve analistler çeşitli araçlar kullanmakta. Ama en temelde Investing, Coinmarketcap, Tradingview gibi platformlar yatırımcı ve kullanıcılar grafikleri ve önemli değerleri an ve an sunarak bu kriptoyu analiz etmeyi kolaylaştırıyor.

Kripto para yatırımı konusunda daha profesyonel stratejileri ve teknikleri kullanan eğitimli yatırımcılar ise Bitcoin grafikleri üzerinde dört saatlik, on iki saatlik, günlük, haftalık ve aylık olmak üzere birden çok zaman döngüsü içinde çeşitli formasyonlarla ilgilenmekte.

Formasyonları, indikatör olarak da bilinen göstergelerle yorumlayan kripto para yatırımcıları bu işe yeni başlayanlara ne kadar çok grafik göstergesi kullanırlarsa o kadar başarıyı yakalama fırsatı yakalayabileceklerini söylüyor.

Ayrıca yanlış haber ve duyumların asla işlemlerinize yansımaması ve teknik analiz, temel analiz gibi yöntemlerin sağlama yapılarak analize uygulanması da BTC analizi için anahtar bir önem taşımaktadır.