Bitcoin Düşerken Terra (LUNA) Boş Durmadı! 1.4 Milyon Dolarlık Alım

/userfiles/images/terra.jpeg.optimal.jpg 06 Mayıs 2022 Cuma

Luna Foundation Guard (LFG) dün yayınlanan bir raporda, iki tezgah üstü (OTC) 1.4 milyar dolar değerinde 37.863 adet Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Günümüz döviz kurlarında Luna Vakfı rezervlerinde 3 milyar dolarlık 80.394 Bitcoin bulunuyor.

Singapur merkezli kar amacı gütmeyen Luna Vakfı 5 Mayıs 2022 tarihinde, bir BTC alım işlemini daha duyurdu. 2022 yılının üçüncü çeyreğinin sonuna kadar LFG, 10 milyar dolarlık stablecoin rezervine sahip olmayı hedefliyor.

Luna Vakfının yaptığı basın açıklamasına göre, Bitcoin adına ana komisyoncu Genesis ile 1 milyar dolar değerinde UST işlem gördü ve diğer 500 milyon doları ise serbest yatırım fonu Three Arrows Capital'dan satın aldı.

Açıklamaya göre LFG, satın alımlarının bir zamanlar 1.5 milyar dolar değerinde iken, şimdilerde 1.4 milyar dolar değerine düştüğünü vurguladı.

Yıl sonuna kadar 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştireceğini açıklayan Luna Foundation Guard, BTC biriktirmeye devam etme serüveninde 6 Nisan tarihinde Bitcoin rezervlerine dip fiyattan satın alarak satın alarak 221 milyon dolar değerinde 5.040 BTC ekledi. Daha sonrasında 15 Nisan'da yeniden satın alma işlemi gerçekleştirerek 5 milyon dolar değerinde 123.89 Bitcoin daha satın almıştı.

Bu süreçte sadece Bitcoin alımı gerçekleştirmekle kalmayan Luna Vakfı, 8 Nisan tarihinde ise UST ile 100 Milyon dolarlık Avalanche (AVAX) satın almıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) verilerine göre, şu anda Luna Vakfı 80.394 milyar dolarlık rezervleri ile Tesla şirketini sollamış durumda. Elektrikli lüks otomobil markası Tesla'nın Bitcoin rezervleri 42.902 milyar dolar değerinde. 

Ancak MicroStrategy BTC rezervlerine sadece 48.829 Bitcoin uzakta. MicroStrategy'nin kripto varlık cüzdanlarında ise şu anda 129.218 adet BTC bulunuyor. 

Öte yandan Luna Vakfı dün BTC alımı esnasında, Bitcoin fiyatı %5 değer kaybetmişti ve 36.520 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz