Bitcoin Kahini Peter Brandt: 'Coinbase İflas Etmeyi Hak Ediyor'

/userfiles/images/Peter-Brandt-bitcoin.jpg 17 Haziran 2022 Cuma

Kripto para piyasasında neredeyse her zaman doğru çıkan Bitcoin tahminleriyle adından söz ettiren deneyimli yatırımcı Peter Brandt, yeni paylaştığı bir Twitter gönderisinde popüler kripto para borsası Coinbase için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

The Satoshi Papers editörü Tuur Demeester, geçtiğimiz günlerde bir grup şirketin mevcut ayı piyasasından sonra daha güçlü çıkmasını beklediğini paylaştı. Bu konunun gündeme gelmesinin sebebi ise sayısız borsanın işten çıkarımları hızlandırmış olması. Meksika'nın en büyük kripto borsası olan Bitso iş gücünün %10'unu çıkardıCrypto.com ise geçtiğimiz gün 260 personelini işten çıkaracağını açıklayarak işe gücünde küçülmeye giden diğer borsaya katılmış oldu.

Küresel ticaret firması Factor LLC'nin CEO'su Peter Brandt ise Demeester'ın gönderisine yorumda bulundu. BTC kahini Coinbase'e çıkıştı ve borsa müşterileri ile ilgili endişesini dile getirdi. Bir iflas durumunda, kripto varlıklarını borsada tutan kullanıcıların Bitcoin'lerin çalınacağını vurguladı.

Paylaştığı gönderide Brandt şunları yazdı:

"İflas etmeyi hak eden biri ise Coinbase. Ne yazık ki elinde BTC bulunan müşterileri teminatsız alacaklılar olacak ve muhtemelen Bitcoin'leri çalınacak."

Paylaşımı ardından bir takipçisi bu düşüncelerinin sebebini sorunca Brandt, yeni bir tweet ile iddiasını detaylandırdı. Başarılı analist takipçilerine, borsayı kullanmaya başlarken kabul ettikleri forma göre firmanın iflas etmesi durumunda ellerinde tuttukları BTC'lerin teminatlı alacaklılara ait olacağını hatırlattı.

Coinbase CEO'sunun Pişmanlıkları Var

CoinMarketCap verilerine göre 3. sırada yer alan Coinbase, geçtiğimiz günlerde çalışan sayısında küçülmeye gittiğini açıklayan borsalardan biri oldu. Şirketin CEO'su Brian Armstrong yaptığı açıklamada şirketin 'çok hızlı büyüdüğünü' itiraf etti. Neticede Coinbase, binden fazla çalışanını işten çıkardı.

Küçülmeye giden borsalar kripto para piyasasının geçtiği zor dönemleri gözler önüne seriyor. Ancak bu zamanlarda bile ayakta kalan şirketler yok değil. Hatta Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın işe alımları genişletmeye devam edeceğini duyurdu.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz