Bitcoin Ve Kripto Piyasası Çakılırken Bu Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

/userfiles/images/kripto-para-piyasasi-dusuyor.jpg 06 Nisan 2022 Çarşamba

48.200 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra, yaklaşık 9 gündür neredeyse yatay bandda seyreden Bitcoin, dün %3 değer kaybederek 46.130 dolar seviyesinden işlem görürken 44.460 dolara kadar düştü.

Bitcoin'in ani düşüşüne sebep olabilecek 2 etken konuşulmaya devam ediyor. Ani düşüşün tahmin edilen muhtemel sebeplerinden biri, bilindiği üzere dün (5 Nisan Salı) MicroStrategy şirketinin CEO'su Michael Saylor 190 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı ve bunun üzerine şirketin gerçekleştirdiği OTC alımlar ile satın aldığı BTC'leri kullanarak short pozisyonlar açıyor ihtimali oldu. 

Bitcoin'in düşüşünü tetikleyebilecek bir diğer konuşulan muhtemel sebep ise, FED Başkanı Powell'ın faiz artırımına karşı yaptığı açıklamalarda, gerekirse her seferinde 25 baz puanlık artış yapabileceklerini açıklarken, 3-4 Mayıs arasında gerçekleşecek olan FED toplantısında 50 baz puanlık artışın gündemde olduğu sinyallerini vermesi oldu.

BTC 14 Mart tarihinden bu yana yükselen trend üzerinde işlem görmeye devam ediyordu. O tarihten bu yana Bitcoin'in gördüğü en yüksek seviye 48.200 dolar oldu. Fakat dün itibari ile Bitcoin fiyatındaki ani ve sert düşüşler nedeniyle yükselen trend aşağı yönlü kırılmış oldu. 

Haberin kaleme alındığı andan itibaren Bitcoin 44.780 dolar seviyelerinden el değiştirmeye devam ediyor.

Öte yandan altcoin piyasasına bakıldığı zaman, CELO, SKL, GLMR, RUNE ve WAVES gibi altcoinler %10'un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Dünden bu yana düşüşler den etkilenmeyen bir altcoin vardı ki, o da STEPN (GMT) oldu. Yeni bir metaverse prjesi olan GMT coin, 9 Mart tarihinde piyasaya sürülmesinden bu yana muazzam yükselişlere imza atmayı başardı. Son 24 saatte Bitcoin ve bütün altcoin piyasası çakılırken, GMT coin yaklaşık %24 değer kazandı. 

GMT coinin son 24 saatlik işlem hacmi 3.036.903.626 dolar. Piyasa değeri ise 1.568.243.002 dolardır.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz