Bored Ape Yacht Club Başarısının Perde Arkası

/userfiles/images/Bored-Ape-Yacht-Club.jpg 05 Mayıs 2022 Perşembe

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Yuga Labs şirketi tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2021 yılınının Nisan ayında piyasaya sürülen Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu oldukça ilgi gördü ve çok kısa bir süre içerisinde popüler oldu. Justin Bieber, NBA basketbol yıldızı Stephen Curry ve Madonna gibi birçok ünlü isim bu NFT koleksiyonundan satın aldı.

Çok kısa süre içerisinde Adidas ve Animoca Brands gibi büyük şirketlerle işbirliklerine de imza atan Bored Ape Yacht Club koleksiyonu adeta bir bir NFT salgını başlattı.

BAYC NFT koleksiyonu son zamanlarda ise taban fiyatlarını bir hayli artırdı. 2 Eylül 2021 tarihinde taban fiyatı 25 ETH idi, daha sonraları popüleritesinin artmasıyla birlikte Kasım ayında taban fiyatları 50 ETH'ye kadar çıktı. En son 30 Nisan tarihinde taban fiyatları 429.724 dolar değerinde 152.8 ETH'ye ulaşarak rekor seviyeye ulaştı

Bununla birlikte zaman içerisinde katlanarak artan taban fiyatlarına karşılık, merkezi olmayan Injective Pro borsası, belirledikleri taban fiyatından başlayan, vadeli işlem imkanı sunan NFT ticareti başlattığını duyurdu. Injective Pro, NFT taban fiyat tekliflerinin Bored Ape Yacht Club gibi popüler ve pahalı NFT koleksiyonları açısından giriş engelini azaltacağını amaçladıklarını vurgulamıştı.

CoinMarketCap verilerine göre, BAYC koleksiyonunun son 24 saatteki işlem hacmi 6,962.89 ETH ile ikinci sırada yer alıyor.

Öte yandan birinci sırada ise, yine Yuga Labs geliştiricileri tarafından yaratılan, içerisinde 'sıkılmış maymunların' da bulunduğu Otherside isimli bir metaverse evreninin parsellerinin NFT şeklinde satıldığı Otherdeed for Otherside koleksiyonu yer alıyor.

30 Nisan tarihinde piyasaya sürülen Otherside metaverse parselleri, 'Otherdeed for Otherside', satış rekorları kırdı ve tüm arazi satışlarından 320 milyon dolar topladı. Otherdeed for Otherside NFT koleksiyonunun geçtiğimiz 24 saatteki işlem hacmi 16,876.78 ETH.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz