Bu Borsa ABD Yaptırımları Yüzünden Venezuela'dan Çekilmek Zorunda Kaldı

/userfiles/images/Venezuela-ABD.jpg 26 Haziran 2022 Pazar

New York merkezli kripto para borsası UpholdABD yaptırımları yüzünden bundan sonra Venezuela'daki müşterilerine hizmet veremeyecek. 

Yaklaşık 184 ülkede hizmet veren Uphold borsası Venezuela ayağından vazgeçmesinin sebebini ABD ile arasındaki mevcut durumdan kaynaklandığına bağlıyor. 

İlk Venezuela tarafından benimsenin Uphold borsasının, müşterilerine e-posta yolu ile gönderdiği bilgilendirme metninde şunlar yazıyordu: 

"Uphold'un ABD yaptırımlarına uymanın artan karmaşıklığı nedeniyle Venezuela'dan çekilmeye karar verdiğini size bildirdiğimiz için çok üzgünüz. Venezuela, Uphold'u benimseyen ilk ülkelerden biriydi ve müşterilerimize orada hizmet vermeyi seviyoruz. Bu adımı çok isteksizce atıyoruz."

Bununla birlikte Uphold şirketi, olumlu koşullar sağlanır sağlanmaz Venezuela'da tekrar hizmet vermeyi umduğunu vurguladı. Haberin açıklandığı andan itibaren Uphold borsası, Venezuela'dan yeni müşterilerinin hesap açmasına izin vermiyor. 

Ayrıca hali hazırda hesabı olan kullanıcılar için ise borsa, 31 Temmuz tarihine kadar kullanıcıların hesaplarındaki tüm bakiyelerini banka hesaplarına aktarmaları için müddet verdi. Bakiyesinde herhangi bir kripto varlık veya para bulunmayan hesapları ise Uphold otomatik olarak devre dışı bırakacak. 

Öte yandan Uphold'tan gelen bilgilendirme metninin ardından fonlarını banka hesaplarına aktarmak isteyen kullanıcılar karşılaştıkları beklenmedik bir ''rutin revizyon' uyarısının ardından endişe ve rahatsızlıklarını sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaştı

Ayrıca Uphold şirketinin Venezuela ayağındaki müşterilerin karşılaşmış olduğu sorunun, özellikler Venezuela vatandaşlarına mı yoksa açıklanmayan sebepler nedeniyle sadece bazı kullanıcılara uygulanan bir önlem mi olduğu henüz belli değil.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz