Bu Metaverse Projesi 150 Milyon Dolarlık Fon Aldı, İşte Detaylar

/userfiles/images/haberler/metaverse/metaverse_2.jpg 07 Nisan 2022 Perşembe

Improbable Worlds Limited, M² adını verdiği Web3 ile birlikte çalışacak bir metaverse projesi için yatırım topladı. Andreessen Horowitz ve SoftBank Vision Fund 2 tarafından yönetilen finansman turunda şirket, 150 milyon dolarlık fon elde etti.

2012 yılında kurulan Improbable Worlds Limited, merkezi Londra, İngiltere'de bulunan bir teknoloji şirketidir. Temel olarak video oyunları ve kurumsal kullanım için simülasyon yazılımı yapan firma, kendini çok oyunculu sanal gerçeklik dünyalarını destekleyen bir şirket olarak görüyor.

Dünya çapında 60'tan fazla video oyunu şirketine hizmet veren Improbable, metaverse ekosisteminde yer alacak M² adında yeni bir proje için çalışmalara başladı.

Bu ağ, Improbable Morpheus teknolojisini birlikte çalışabilirliği, dijital varlıklarda ticareti ve Web3'te yönetimi desteklemek için tasarlanmış yeni hizmetlerle birleştirecek.

Yeni projenin asıl amacı ise spor, müzik, moda ve eğlence gibi alanlardaki şirketlerin mevcut topluluklarını bir araya getirecek ve dijital dünyada benzeri olmayan bir etkileşim kurmalarını sağlayacak bir ortam hazırlamak. Buna ek olarak ağ, mevcut dünyalarla ve yeni projelerle entegrasyonu desteklemek için tasarlanıyor. 

Improbable CEO'su Herman Narula, projeyle alakalı şunları söyledi:

"M², bu geleceğin kurulmasına bizim katkımızdır ve ortaklarımıza birçok katılımcı ve başarı öyküsü ile açık bir metaverse katalize etmede yardımcı olmayı umuyoruz. Bu yeni ekosistemi oluştururken alandaki en iyi yatırımcılardan bazılarıyla aktif olarak çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yatırım ile alakalı konuşan Andreessen Horowitz'in genel ortağı Chris Dixon, Improbable'ın projesini övdü. Dixon, hem Web3 ile birlikte çalışabilirlik sağladığı, hem de kullanıcıların metaverse'te kendi alanlarını yaratması için olanak sağladığından olayı, proje sonucunda çığır açacak sanal deneyimler çıkacağını söyledi.

Andreessen Horowitz'in genel ortağı Chris Dixon, projeye ve şirkete desteklerini şöyle dile getirdi:

"Web3 birlikte çalışabilirliği ve birbirlerinin yarattıklarını genişletmek için birleştirilebilirlik ile Improbable'ın olanak verdiği ölçekte insanlara kendi metaverse'lerini tasarlama araçları vermek, gerçekten çığır açan sanal deneyimlerle sonuçlanacak. Improbable'ın uzun vadeli destekçileriyiz ve Herman'ın liderliğindeki ekip, yüksek vizyonlarını gerçeğe dönüştürüyor.”

Yapılan basın açıklamalarına göre M², Emprobable'ın Merpheus teknolojisini kullanmasına ek olarak 10.000'den fazla oyuncuyu destekleyebilecek. Şirket bu 150 milyon dolarlık fonun dışında, önceki yaptığı finansman turlarında 600 milyon dolardan fazla fon topladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz