Bu Spor Otomobil Markası Üretilmiş Son Modelini NFT olarak Açık Artırmaya Çıkarıyor!

/userfiles/images/NFT-Lamborghini.jpg 09 Nisan 2022 Cumartesi

Bir İtalyan süper spor otomobil markası olan Lamborghini, 19 Nisan tarihinden itibaren RM Sotheby's fuarında, şimdiye kadar üretilmiş son Aventador LP 780-4 Ultimate Coupe'yi açık artırmaya çıkarmayı planlıyor. 

Lamborghini Aventador modeli, kendi özel NFT'si ile beraber metaverse evreninde ilk süper spor otomobil olacak. Ayrıca bir NFT müzayedesinde ilk defa fiziksel bir süper spor otomobil ile NFT satışının gerçekleştirileceği konuşuluyor. 

İtalyan Lamborghini markası, projeyi daha da kaliteli bir hale getirmek ve bir üst seviyeye çıkarmak adına, hem NFT hem de fiziksel otomobilin tasarımını büyük ölçüde etkileyecek olan NFT tasarım uzmanları olan Krista Kim ve DJ Steve Aoki ile çalışacak.

Krista Kim, Avendator modelinin NFT'sini tasarlamakla görevlendirildi. Açıklamalara göre Kim'in 'imza gradyanları' fiziksel otomobilin üzerinde görünür olacak.
Bununla birlikte uluslararası bir üne sahip DJ Steve Aoki ise NFT ile birlikte harmoninin sağlanlaması adına film müziği yapmakla görevlendirildi. Ayrıca Kim'in yanı sıra tasarımın dijital ve fiziksel tarafında Steve Aoki'ye de danışılacak. 

Ultimate 1:1 NFT Lamborghini koleksiyonuna sahip olacak şanslı kişi, markanın mirasının bir parçası olacak ve sınırlı sayıdaki Lamborghini modellerinin sanal önizlemelerini ve kendi müzesi olan Museo Lamborghini'de Krista Kim ve Steve Aoki eşliğinde özel bir tur atma şansına sahip olacak. Bunun yanı sıra koleksiyoner, özel VIP hizmetlere de kolayca ulaşabilecek.

Öte yandan RM Sotheby's, henüz satış öncesi fiyat tahminini açıklamadı, fakat tahminler müzayedenin, otomobilin gerçek satış fiyatı olan 500.000 bin doları aşacağı yönünde. 

 Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz