Cardano Kurucusu, 'Bitcoin Ve Kripto Piyasası 2023'te Düzelecek'

/userfiles/images/haberler/altcoin/cardano-ada_2.jpg 13 Mayıs 2022 Cuma

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, son zamanlarda yaşanan kripto para piyasasındaki çöküş konusunda açıklamalarda bulundu. 

Kripto para piyasası son günlerde zor bir dönemden geçiyor. Bitcoin liderliğinde sayısız altcoin değer kaybetmeye devam ediyor. Lider kripto para BTC nispeten 28.000 bandına tutunmaya çalışırken, diğer kripto paralar %40'ın bile üzerinde fiyat düşüşü yaşıyor.

Ekonomik piyasaları etkileyen küresel felaketlerin yanı sıra, Terra'nın iki günde tabiri caizse bir enkaza dönüşmesi pek çok altcoin geliştiricisini bile endişelendi. Dolayısıyla şu an piyasada panik hakim ve çoğu yatırımcı kriptoların sonu geldiğini bile düşünüyor.

ADA kurucusu Charles Hoskinson, şu anki kripto para piyasasına dair yeni yaptığı açıklamalarda yatırımcıların olaylara bakış açısını eleştirdi. Bitcoin'in 1 dolar öncesindeki fiyatını da göre Hoskinson'a göre, BTC'nin bu hareketlenmesi lider kripto paranın doğal döngüsü içerisinde oluşuyor.

Yeni yayınladığı bir videoda konuşan Hoskinson, şunları söyledi:

"Neredeyse on yıldır bu piyasadayım ve Bitcoin'de 1 dolardan öncesini hatırlıyorum. Sonra 30 dolara, sonra 4 dolara, sonra 250 dolara, sonra 80 dolara, sonra 1.200 dolara, sonra düşüşe geçti. Tekrar 250 dolara, sonra 20.000 dolara, sonra 4.000 dolara, sonra 69.000 dolara yükseldi.

Yeni yatırımcılar, örneğin bir stablecoin'in, Bitconnect'in veya LUNA'nın çöküşü gibi şeyler olduğu anda, 'Aman Tanrım, bu kriptonun sonu. Her şey bitti, hepimiz öleceğiz. Piyasalar bitti, rüya bitti' diyor."

Son yaşanan LUNA faciasına da değinen başarılı CEO, kısa vadede kripto piyasasında tekrardan bir toparlanma beklemediği belirtti. Fakat kriptoların asla bitmeyeceğini söyleyen Cardano CEO’su, 2023 ortalarında kripto piyasasında tekrardan büyük yükselişlerin başlayacağını dile getirdi.

CEO, kripto para piyasasının geleceği hakkında şöyle konuştu:

"Bu piyasa hiçbir zaman bitmeyecek. Şu anda küçük toparlanmalar olsa bile muhtemelen 2024 halvingi öncesi ve 2023 ortalarında piyasa büyük yükselişlere başlayacak."

Haberin kaleme alındığı anda BTC 28.437 dolar sevieyelerinden el değiştirirken, Haziran ayında yükselişe geçmesi beklenen ADA ise 0.46 dolar civarından işlem görüyor. Bununla beraber neredeyse kripto para piyasasından silinme eşiğine gelen LUNA ise 0.0034 dolar seviyelerinde bir fiyata sahip.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz