Celcius Network İflasın Eşiğinde! Yeni Yatırımcı Arıyor

/userfiles/images/Celcius-Network.jpg 26 Haziran 2022 Pazar

The Wall Street Journal tarafından gelen raporlara göre, kripto para kredi şirketi olan Celcius Network, şirkete daha fazla danışman alması ile birlikte iflas bayraklarını çekebilir.

Haziran ayının başlarında Celcius Network, kripto para piyasasında yaşanan mevcut çöküşleri gerekçe göstererek müşterilerin para çekme, takas ve transfer işlemlerini beklenmedik bir şekilde askıya almıştı. 

Haziran ayından bu yana ise şirket, müşterilerine hizmetlerini ne zaman başlatacağının bilgisini vermiş değil. Celcius Network'ün CEO'su Alex Mashinsky ise, 15 Haziran tarihinde sadece ekibinin 'durmaksızın çalıştığını' ifade eden belirsiz açıklamalarda bulunmuştu. 

Ayrıca Celcius Network şu anda, projeyi yeniden ayaklandırabilmek adına yeni finansman için yatırımcı aramaya devam ediyor. Bunun yanı sıra, Celcius Network her geçen gün arka arkaya çıkan yeni ifşaatlarla birlikte, iflas bayraklarını kaldırmakla burun duruna gelmiş durumda. 

Celcius Network resmi web sitesinde ise kullanım şartlarına dair şu maddeler bulunuyordu: 

"Celsius'un iflas etmesi, tasfiyeye girmesi veya yükümlülüklerini başka bir şekilde ödeyememesi durumunda, Kazanma Hizmetinde veya Borç Alma Hizmeti kapsamında teminat olarak kullanılan Hak Kazanan Dijital Varlıklar geri alınamayabilir ve bununla ilgili yasal yollara veya haklara sahip olmayabilirsiniz."

Öte yandan kripto para piyasasında yaşanan mevcut çöküşler ve değer kayıpları ile birlikte, likidite sorunları ile karşı karşıya kalan tek kredi şirketi Celcius Network değil. BlockFi, Voyager ve Three Arrow Capitals gibi birden fazla firma kurtarma planlarına yol açan mevcut kripto piyasası çöküşü nedeniyle likidite zorluklarıyla karşı karşıya kaldı.

ABD SEC Komiseri olan Hester Pierce ise, kısa süre önce verdiği bir röportajda kripto şirketleri için kurtarma planlarını desteklemediğini belirmişti. Aynı zamanda Hester Pierce'ın bu görüşlerine, kötü projeler için yapılan kurtarmaların mantıklı olmadığı gerekçesi ile ticaret hacmi bakımında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ın CEO'su Changpen Zhao'da katılmıştı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz