Crypto.com Borsasından Şok Hata! Müşterisinin Hesabına 10.5 Milyon Dolar Gönderdi

/userfiles/images/haberler/Crypto.com-Borsa.jpg 31 Ağustos 2022 Çarşamba

Popüler kripto para ticareti borsası Crypto.com, 100 dolarlık bir geri ödemeyi işleme koyma girişimini, Avustralya, Melbourne'de ikamet eden bir banka hesabına 10,5 milyon dolarlık ağır bir banka havalesine dönüştürdü.

Avustralya'nın yerel haber ajansı 7News'un yayınlamış olduğu bir habere göre, yaklaşık iki sene önce ünlü borsanın büyük bir hata yaptığı ortaya çıktı. raporlara göre banka hesabının ait olduğu Thevamanogari Manivel ve kız kardeşi Thilagavathy Gangadory, 2021 yılının Mayıs ayında Crypto.com borsası tarafından yanlışklıkla gönderilmiş olan 10.5 milyon dolar ile büyük bir harcama çılgınlığına girdi. Ayrıca Crypto.com şirketi, o yılın Aralık ayında yapılan bir denetim sırasında hatasını keşfetmeden önce, fonların büyük bir kısmı çoktan gitmişti.

7News haberine göre, parayı geri almak isteyen Crypto.com Thevamanogari Manivel ve kız kardeşi Thilagavathy Gangadory'ye karşı yasal işlem başlattı. O tarihten bu yana ise  Avustralya mahkemesi, 2021 yılının Mayıs ayında gerçekleşen hatalı transferin ardından Manivel'in yaklaşık 10.1 milyon dolar ve 400 bin doları iki farklı hesaba havale ettiğini tespit etti.

2022 yılının Şubat ayında ise, Melbourne banliyösü Craigieburn'de yaklaşık 1,35 milyon ABD doları değerinde bir mülk satın almak için iki hesaptan fon alındığı ortaya çıktı. Beş yatak odalı evin Gangadory için tasarlandığına inanılıyor.

Bununla birlikte Crypto.com borsasının şu ana kadar iki kız kardeşe karşı başlatmış olduğu yasal savaşta başarılı olduğu ve  Victoria'nın Yüksek Mahkemesi'nden evin satılacağı ve paranın kripto borsasına iade edileceğine dair bir karar aldığı bildirildi. Ayrıca davanın önümüzdeki Ekin ayında mahkemeye geri dönmesi bekleniyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz