Crypto.com'dan Dogecoin Ve Shiba Inu Topluluğunu Kızdıran Karar!

/userfiles/images/crypto-com-shiba-inu-dogecoin.jpg 28 Haziran 2022 Salı

Kripto borsası ve ödeme şirketi Crypto.com, yakın zamanda bir blog yazısında Crypto Earn ödül programından 15 kripto para birimi desteğini bıraktığını açıkladı. Bu listenin içerisinde popüler meme coinler Dogecoin ve Shiba Inu'yu dahil eden borsa, şaka temalı token topluluğundan tepki aldı.

Zor bir dönemden geçen kripto para piyasasının en çok etkilediği alan kripto para birimi ve dijital varlık alım satım platformları oluyor. Lider dijital para birimi Bitcoin'in (BTC) uzun süredir yaşadığı değer kaybı ardından pek çok kripto para borsası çalışan sayılarında küçülmeye gitmeyi tercih etti. Bu borsalardan birisi de Crypto.com oldu ve şirket geçtiğimiz günlerde 260 personelini işten çıkaracağını açıkladı. 

Yine de popüler borsadan olumlu haberler de gelmiyor değil. Nitekim şirket artık uygulamasında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılar için Apple Pay'i kabul ettiğini duyurdu. Bu yeni entegreyle beraber artık tüm Apple iPhone kullanıcıları Apple Pay'i kullanarak borsanın uygulamasından kripto para satın alabilecek.

Fakat şimdi resmi web sitesi aracılığıyla yapılan yeni duyuruya göre Crypto.com, SHIB ve DOGE'nin yanı sıra XTZ, MKR, EOS, OMG, AKIŞ, KNC, ICX, COMP, BIFI, ONG, GAS, STRAX, ve BNT'nin artık Crypto Earn'de kullanılamayacağını duyurdu.

Ayrıca duyuruya göre, mevcut sabit vadeli tahsisler dönem sona erene kadar devam edecek ama 28 Haziran'dan itibaren Shiba Inu ve daha önce görülen diğer varlıkların tahsisleri otomatik olarak kullanıcıların cüzdanlarına iade edilecektir.

Buna ek olarak, kripto borsası NEAR, Zilliqa (ZIL) ve Fanton (FTM) gibi kripto paraları listesine ekledi ama meme token topluluğu oldukça mutsuz. Duyurunun ardından pek çok Dogecoin ve Shiba Inu sahibi Twitter gönderilerinde kripto borsasına ateş püskürdü. Hatta bazı topluluk üyeleri, Crypto.com'u yarı yolda stake avantajlarına müdahale ettiği için bir 'dolandırıcılık borsası' olarak nitelendirdi.

Dogecoin (DOGE) Ve Shiba Inu (SHIB) Yükseliyor

Ayılar kripto para piyasasını terk etmiyor ve Bitcoin istediği fiyat performansını gösteremiyorken, BTC'nin yakaladığı kısa soluklu yükselişlerde en yüksek sıçrayışları Dogecoin ve Shiba Inu gösterdi. 20 Haziran haftasında %20'nin üzerinde değer kazanan DOGE, haberin yazıldığı anda 0.7209 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Öte yandan Shiba Inu ise yine aynı hafta içerisinde %33'ün üzerinde yükseldi. Haberin kaleme alındığı anda 0.00001097 dolar seviyelerinden işlem gören SHIB, son 24 saatte %4'e yakın değer kaybetti. Kripto paranın yine son 24 saatteki piyasa değeri 6 milyar dolarken, piyasa hacmi 477 milyon dolar seviyelerinde ilerliyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz