Dev Şirketten NFT Ortaklığı! Marvel İle İşbirliği Yapıyor

/userfiles/images/haberler/marvel-veve-logo.png 30 Ağustos 2022 Salı

Dijital koleksiyon şirketi Veve, dün (29 Ağustos Pazartesi) platformun üç Marvel çizgi roman sanatçısının dijital varyantını, değiştirilemez token (NFT) kapaklarını piyasaya sürdüğünü açıkladı. Ayrıca Veve ve Marvel, Marvel Artworks koleksiyonu olarak adlandırılan NFT indirimlerinin sınırlı sayıda, Spider-Man ve Black Panther'ı içeren üç Marvel çizgi roman kapağının 1'e 1'lik sürümleri olacağını duyurdu.

Marvel Entertainment, Veve Digital Collectibles şirketi ile NFT endüstrisi için ürünler piyasaya sürmeye devam ediyor. Bilindiği üzere iki firma kısa süre önce Marvel Artworks koleksiyonundan üç sınırlı sayıda NFT çıkarma planlarını açıklamıştı. Veve Digital Collectibles şirketi daha önce de Marvel ile birlikte işbirliklerine imza atarak, 2021 yılında Spider-Man ve Captain America dijital koleksiyonlarını çıkardı. Veve ayrıca, Marvel'in rakibi DC Comics ve eğlence devi Walt Disney ile işbirliği yaptı.

Veve ve Marvel NFT müzayedesi bugün (30 Ağustos Salı) başladı ve 2 Eylül Cuma günü saat 14:00'e kadar devam etmesi bekleniyor. Teklifler dijital tahsilat başına 1.500 dolardan başlıyor ve Veve müzayedenin sessiz olduğunu ve tüm tekliflerin müzayede katılımcılarından gizlendiğini ve müzayede zamanlayıcısı sona erdiğinde en yüksek teklifin kazandığını belirtti.

Basılan NFT arasında Sara Pichelli'nin 'Miles Morales: Spider-Man #25', Brian Stelfreeze'nin 'Black Panther #25' ve Skottie Young'ın 'Amazing Spider-Man #1'inden sanat eserleri yer alıyor.

Veve şirketi ayrıca, geçtiğimiz Şubat ayında Gamestop'un NFT platformuyla yakın zamanda ortaklık kuran bir şirket olan ölçeklendirme çözümü Immutable X'ten yararlanıyor.

NFT Piyasasında Son Durum Ne?

Öte yandan NFT satışları geçtiğimiz Temmuz ayı boyunca kaydedilen istatistiklere kıyasla, geçen ay %10'a yakın düşüş yaşadı. Bununla birlikte NFT satışları geçtiğimiz ay 603 milyon dolar toplamayı başardı, fakat cryptoslam.io verilerine göre, bir önceki ay NFT satışlarında 666 milyon doları görmüştü.

Immutable X ise şu anda NFT satışları açısından Ağustos ayının en büyük üçüncü blok zinciri ve Immutable X tabanlı NFT satışları bir önceki aya göre %169 arttı. Google Trendler verileri ise, NFT terimine ilginin, arama teriminin GT puanı 100 aldığı Ocak ayının ilk ayına kıyasla çok düşük olduğunu gösteriyor.

Son olarak 21 Ağustos tarihinde başlayan hafta için sorgunun GT puanı 14 civarında olduğu için bu hafta, "NFT" arama terimi çok daha düşük ve çok daha kasvetli bir durumda. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz