Dogecoin Kurucu Ortağı: 'Kripto Çevrimiçi Bir Kumarhane'

/userfiles/images/dogecoin-kurucu-ortag%CC%86%C4%B1.jpg 13 Haziran 2022 Pazartesi

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, The Project ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerinin dolandırıcılığı kolaylaştırdığını söyledi ve kriptoları çevrimiçi bir kumarhaneye benzetti.

Kripto para dünyasında adını SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk ile girdiği tartışmayla söz ettiren Jackson Palmer, en popüler meme coin olan Dogecoin'in kurucu ortaklarından bir tanesi. 2013 yılında Palmer, Billy Markus ile DOGE'yi icat etti.

Şaka temalı coin beklenmedik bir şekilde ün ve popülerlik kazandıktan sonra Jackson Palmer da kripto para dünyasındaki en önemli isimlerden biri olmayı başardı. DOGE popülerlik kazanmadan önce projeden ayrılan kurucu ortak, kararından pişman gibi görünmüyor. 

Dogecoin mucidi kripto paralar hakkında diğer geliştiriciler kadar olumlu düşüncelere sahip değil. Yakın tarihli bir röportajda piyasa hakkında konuşan Palmer, kriptolara değer veren tek şeyin yatırımcıların algısı olduğunu söyledi.

Palmer, kriptoların değerine dair şunları söyledi:

"Değerli olmasının tek nedeni, insanların öyle olduğunu düşünmesidir."

Hatta Palmer, kriptoların bir aldatmaca olduğunu düşündüğü için hiçbir kripto sahibi olmadığını vurguladı. Nitekim kripto para topluluğundan memnun olmadığı için başlangıcından kısa bir süre sonra projeden ayrılmıştı.

Ayrıca DOGE kurucu ortağı kripto para birimlerinin topluma hiçbir katkısının olmadığını savundu. Palmer, kullanıcıların kriptolarla kira, yiyecek ve diğer gerekli şeyleri satın alamadıklarını vurguladı. 

Buna ek olarak Jackson Palmer kriptoyu, para birimlerinin dijital çiplerden başka bir şey olmadığı çevrimiçi bir kumarhaneye benzetti. Dogecoin mucidine göre kripto para birimlerinin düzenlenemiyor ve bu sebeple insanlar kriptoları çeşitli yasadışı amaçlar için kullanabiliyor. 

Haberin yazıldığı anda 0.0628 dolar seviyelerinden el değiştiren meme coin, son 24 saatte %7'den fazla değer kaybetti. Dogecoin'in piyasa değeri 8 milyar doların üzerindeyken, piyasa hacmi son 24 saatte %42'lik bir yükselişle 700 milyon doların üzerinde seyrediyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz