Elon Musk, Twitter CEO'sunu Halka Açık Oylamaya Davet Etti!

/userfiles/images/haberler/Elon-Musk-Twitter-Parag-Agrawal.jpg 09 Ağustos 2022 Salı

Tesla ve Spacex CEO'su ve aynı zamanda kripto para piyasasına zaman zaman yön vermesi ile bilinen Elon Musk, Twitter CEO'su Parag Agrawal'ı sosyal medya platformundaki sahte ve bot hesaplar ile ilgili kamuoyuna açık bir oylamaya davet etti. 

Musk geçtiğimiz Cumartesi günü resmi Twitter hesabı üzerinden Twitter CEO'sunu da etiketleyerek, "Twitter’ın günlük %5’ten daha az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına izin verin" ifadelerini kulandı.

Bilindiği üzere Elon Musk, Twitter'ın platformdaki sahte ve bot hesaplara ilişkin yanlış bilgiler vermesinin üzerine 44 milyar dolarlık Twitter'ı satın alma teklifini feshetmişti. Bunun üzerine Twitter da, Elon Musk'a imzaladığı anlaşmayı kişisel çıkarlarına  hizmet etmediği için Twitter'a ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği iddiası ile dava açmıştı. Twitter'ın dava açması ile birlikte Elon Musk da sosyal medya platformunu dolandırıcılık ile suçlayarak karşı dava açtı.

Öte yandan Elon Musk geçtiğimiz Cumartesi, 24 saatlik bir Twitter anketi düzenledi ve 103 milyon takipçisine günlük Twitter kullanıcılarının %5'inden daha azının sahte veya spam olduğunu düşündüklerini sordu. Toplam 822.766 oy sayıldı: %64,9'u “hayır”ı seçti.

Twitter, günlük kullanıcılarının %5'inden daha azının sahte veya spam hesaplar olduğunu iddia ederken, Musk aynı fikirde değildi ve kendi analizini yapmak için sosyal medya devinden veri toplamaya çalışıyordu ve başarılı olamadı.

Ayrıca Elon Musk, Twitter'ın kendisine güncel olmayan veriler sunduğunu, sahte bir veri seti sağladığını ve kötü niyetli hesapları askıya aldıkları temiz bir veri seti sağladığı iddialarında bulundu.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz