Elon Musk: 'Kimseye Kripto Paralara Yatırım Yapın Demedim'

/userfiles/images/Elon-Musk_5.jpg 21 Haziran 2022 Salı

Lüks otomobil makası Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, bu yıl düzenlenen Katar'daki Ekonomi Forumu'nda kripto para sektörü, Dogecoin ve hakkında açılan davaya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bloomberg haber ajansı ile videolu çevrimiçi bir röportaj gerçekleştiren Elon Musk, şaka temalı bir coin olarak ortaya çıkan Dogecoin'i desteklediğini tekrarladı. 

Röportaj esnasında Elon Musk, Dogecoin'i kişisel olarak desteklemek niyetinde olduğunu, çünkü birçok zengin olmayan insanın kendisini DOGE satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıdığını söyledi. 

Ayrca Musk Bloomberg'e verdiği röportajda, kendi çalışanlarının Dogecoin'i savunmasını istedklerini belirterek şunları ekledi: 

"Sadece SpaceX veya Tesla'daki fabrikada dolaştığımda insanlar benden Dogecoin'i desteklememi istediler, bende bu yüzden destekledim."

2022 yılında Forbes tarafından dünyanın en zengin adamları listesine eklenen ve Dogecoin'i desteklemesinin yanı sıra kendisinin de meme coin'e sahip olduğunu açıklayan Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar sonucunda şaka temalı coin'in fiyatı her zaman yükselişe şahitlik etti. Buna ek olarak Elon Musk, bu senenin başında Tesla ve SpaceX'in Dogecoin kabul edeceğini açıklamıştı.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Musk'a, Dogecoin'i desteklemesi için para verildiği iddiası ile 258 milyar dolarlık bir dava açıldı. Katar'da erçekleşen Ekonomi Forumu'nda konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Elon Musk şunları söyledi: 

"İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. SpaceX, Tesla ve ben hepimiz biraz Bitcoin satın aldık, ancak bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi, yani o kadar da önemli değil."

Kripto para yatırımcıları Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma süreci oldukça yakından takip etti. Ayrıca Musk, Twitter'ın satın alma işlemleri gerçekleştikten sonra ödeme işlemlerini kolaylaştırmak adına kripto varlıkları entegre edeceğini söylemişti. 

Son olarak Ekonomi Forumunda Twitter ile ilgili meselelere de değinen Musk, sosyal medya platformu ile ilgili henüz çözülmemiş meseleler olduğunu söyledi. Anlaşma sone erse bile Elon Musk, Twitter'da aktif olmaya devam edeceğini hatırlattı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz