Elon Musk 6.9 Milyon Dolarlık Tesla Hissesini Sattı!

/userfiles/images/haberler/Elon-Musk-Tesla_1.jpg 10 Ağustos 2022 Çarşamba

Lüks otomobil üreten Tesla şirketinin CEO'su Elon Musk son zamanlarda kişisel yaşamından profesyonel yaşamına kadar gündemden düşmeyecek haberler ile ortaya çıkmaya devam ediyor.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su olmasının yanı sıra, kripto para piyasasına da yön vermesi ile bilinen Elon Musk, en son Twitter ile ters düşmesi ile birlikte, sosyal medyada daha fazla özgürlük arayan birçok kişinin umutlarını paramparça etti. Tüm yaşananların yanı sıra Musk bir de, 6.9 milyon dolarlık Tesla hissesini sattığını açıkladı.

Elon Musk'ın Musk'ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) toplamda altı form başvurusunda bulunduğu kaydedildi. Bununla birlikte ünlü CEO,  7.924.107 Tesla (TSLA) hissesinin satıldığını vurguladı. Yayınlanan raporlara göre TSLA hisse satışları sırasıyla 5, 8 ve 9 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. 

Ayrıca Musk, TSLA hisselerini ilk defa satmıyor. Musk neredeyse son 10 ayda yaklaşık 32 milyar dolarlık hisse satmış oldu. Yaklaşık dört ay önce ise, Twitter'ı satın alma haberleri gündemde dolaşırken, 8.5 milyar dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirmişti. Bununla birlikte Bloomberg'in paylaşmış olduğu Tesla şirketinin hisse performansı ise şu şekilde: 

Paylaşılan grafikte de görüldüğü gibi Tesla hisseleri 2022 yılı içerisinde oldukça darbe aldı. TSLA hisseleri geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana her ne kadar %35'lik bir yükseliş gerçekleştirmiş olsada, bu yıl ki zirvenin altında kalmış durumda.

Öte yandan Twitter ve Elon Musk arasındaki yaklaşmakta olan davanın ise, TSLA hisselerini hareketlendirebileceği konuşulmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Elon Musk'ın Twitter şirketini satın alma anlaşmasını feshetmesinin ardından, sosyal medya platformu, Elon Musk'a imzaladığı anlaşmayı kişisel çıkarlarına  hizmet etmediği için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddettiği iddiası ile dava açtı. Bununla birlikte davanın önümüzdeki Ekim ayında gerçekleşmesi bekleniyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz