Eski Nintendo Başkanı, 'Metaverse Evrenini Oyun Şirketleri Yönetecek!'

/userfiles/images/Nintendo-metaverse.jpg 30 Mayıs 2022 Pazartesi

Çokuluslu bir Japon video oyun şirketi Nintendo'nun eski başkanı Reggie Fils-Aimé, Yahoo Finance'a verdiği bir röportajda metaverse evreninin dev oyun şirketleri için büyük fırsatlar yaratacağını açıkladı.

Reggie Fils-Aimé'ye göre, Nintendo gibi büyük video oyunu şirketleri, etkileşimi fazla ve kalıcı dünyalar oluşturma konusunda büyük bir deneyime sahip olduklarından dolayı metaverse evrenine, diğer şirketlere göre liderlik edebilecek potansiyele sahipler.

Son iki yıl içerisinde dünya çapında metaverse oldukça popüler bir hale geldi. Birçok şirket vizyonunu genişletmek ve müşterilerine daha inovatif deneyimler sunabilmek adına metaverse alanına genişleme konusunda epey istekli. Fakat uzmanlara göre, oyun şirketleri metaverse'de daha baskın bir alana sahip olacak.

Reggie Fils-Aimé, 2006 ve 2019 yılları arasında Nintendo şirketinde başkanlık yaptı. Bununla birlikte Fils-Aimé, özellikle Sony ve Nintendo gibi şirketlerin geniş kitlelere ulaşmış ve video oyun geliştirme konusunda daha profesyoneli olmadığını ve metaverse evreni için biçilmiş bir kaftan olduklarını düşünüyor.

Röportaj esnasında eski Nintendo Başkanı Reggi Fils-Aimé, metaverse ve oyun şirketleri hakkında şunları söyledi: 

"Metaverse evreninin, eğlenceli bir şekilde sunulursa oyun şirketleri tarafından yönetileceğine inanıyorum. İnsanların Metaverse'de Nintendo ve Sony gibi markalarla karşılalaştıklarında yaşamak isteyecekleri bir deneyim olduğuna inanıyorum."

Fils-Aimé ayrıca, kalıcı dijital dünyaların ve avatarların hali hazırda metaverse evreninde mevcut olduğunu, bu sebeple geleneksel oyunları metaverse'e dahil etmenin çok daha kolay olabileceğini söyledi.

Öte yandan en son Citi tarafından yapılan araştırmalara göre, metaverse'teki kullanıcı rakamının 5 milyardan fazla olacağı ve yaklaşık olarak 2030 yılına kadar 8 ila 13 milyar dolar arasında büyümüş olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca dev Playstation oyun markasının arkasındaki Sony şirketi, konsept olarak metavrese'e çoktan yerleşmiş durumda. Bununla birlikte Sony, metaverse ekosisteminde lider konumuna gelmek istediklerini ve bu misyon için dünyadaki en büyük kullanıcı tabanlarından birine sahip olan Playstation’ı kullanmayı planladıklarını açıkladı.

Son olarak eski Nintendo başkanı Fils-Aimé, gelecek adına metaverse'e odaklanmanın yanı sıra, oyun şirketlerinin müşterileri için ilgi çekici ve eğlenceli içerikler sağlamları gerektiğine vurgu yaptı. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz