FTX Borsası Şaşırtmaya Devam Ediyor; Hisse Senedi Ticareti Başlayacak

/userfiles/images/FTX.jpg 20 Mayıs 2022 Cuma

Hacmi Bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası FTX'den bir yenilik daha geldi. Hisse senedi ticareti başlatmak için kolları sıvayan FTX, yatırımcısı için yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

2019 yılında Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para alım satım platformu FTX, vadeli ve kaldıraçlı işlemler sunmasıyla ön plana çıkmayı başarmıştı. 

19 Mayıs Perşembe günü FTX CEO'su Sam Bankman-Fried resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak, detayları ile birlikte platforma hisse senedi ticaretinin entegre edildiğini duyurdu. 

Şimdilik Beta aşamasında olan güncelleme, bekleme listesine kaydolmuş çok az sayıda yatırımcı, test edilmek üzere kripto para ticareti gerçekleştirirken, aynı zamanda hiçbir kısıtlama olmaksızın hisse senetleri de alıp satabilecek. 

Sam Bankman-Fried tarafından yapılan açıklamaya göre FTX, hisse senedi ticareti işlemlerini önümüzdeki Haziran ayı boyunca tüm ABD müşterilerine genişletmeyi planlıyor. 

Öte yandan, bir kripto para ticareti platformu olarak hizmet vermeye başlamış olan FTX, hisse senedi ticareti sunan ilk kripto para borsası olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 

Öyle ki FTX'in yanı sıra Robinhood, Public.com ve Cash App gibi uygulamaların da hisse senedi ve dijital varlık ticaret hizmeti verdiği biliniyor fakat FTX borsası bir farkla bu platformlardan sıyrılmayı başarıyor.

Robinhood, Public.com ve Cash App platformları ilk başta sadece hisse senetleri ticaret hizmeti sunarken, FTX şirketi, bir kripto para alım satım platformu olarak hizmet vermeye başlamıştı. Bu durum ise FTX'i, hisse senedi işlemleri sunma yolunda ilk ve tek kripto ticareti borsası yapıyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz