Galaxy Digital CEO'su Bitcoin (BTC) İçin Bu Seviyeye İşaret Etti

/userfiles/images/btc-bitcoin_4.jpg 28 Haziran 2022 Salı

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, katıldığı son röportajda lider kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. En büyük dijital para biriminin sağlam bir varlık olduğunun altını çizen yönetici, BTC'nin hangi fiyat bandında seyredeceğine dair tahminlerini paylaştı.

Lider kripto para birimi aylardır ayı piyasasının etkisi altında değer kaybetmeye devam ediyor ve bu durum tüm altcoinleri etkisi altına almış durumda. Özellikle Haziran ayının ilk haftasında başlayan ve sonrasında yaşadığı art arda düşüşlerle beraber Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı (ATH) olan 69 bin dolar seviyelerinden giderek uzaklaşıyor.

Son 24 saatte %1.8 değer kaybeden BTC, haberin kaleme alındığı anda 20.910 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Uzun süredir aşağı yönlü seyreden kripto paranın yine son 24 saatteki piyasa değeri 399 milyar dolarken, piyasa hacmi %25'lik bir artış ile 21 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Kripto para değer kaybını devam ettiriyorken yatırımcılar endişeli ve dahası, bu ani fiyat düşüşlerinin piyasanın sonuna işaret ettiğini düşünenler bile var. Yakın zamanda katıldığı New York Magazine röportajında konuşan Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, makro ortam hakkında endişeli olsa da Bitcoin'in 30.000 dolar ile 50.000 dolar bandında kalacağını düşündüğünü dile getirdi. 

Konuşmasında CEO şunları söyledi:

"Olayları perspektife koymalısın. Pandeminin başında size Zoom hissesi veya Bitcoin satın alabileceğinizi söyleseydim, bugün Bitcoin'deki paranızı ikiye katlardınız ve Zoom'da hiçbir şey yapmazdınız. Bu yüzden insanların kafalarını toplamasının zor olduğunu düşündüğüm şey bu. 

Bitcoin bir makro varlık olarak gitmiyor. Web3 gitmiyor. Metaverse için daha fazla zaman harcayacağız, bu nedenle şirketler dijital varlıkları satacaklar ve dijital varlıkların değer kazanması için benzersiz olmaları ve benzersiz olmaları için bir blok zincirinde yaşamaları gerekiyor."

Bitcoin hakkındaki açıklamalarının yanı sıra Terra ağının çöküşü hakkında konuşan CEO, LUNA modelinin sürdürülebilir olmadığını öne sürdü. Daha önce  Luna'nın fiyatı 100 dolara yükseldikten sonra, Novogratz kripto para birimini omzunda aya uluyan bir kurdu tasvir eden bir dövmeyle kutlamıştı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz