Geleceğin En Popüler Kripto Para Ticareti Bu Evrende Yapılacak!

/userfiles/images/Metaverse.jpg 08 Nisan 2022 Cuma

Yapılan bir ankete göre, kripto varlıkları satın almak, satmak ve takas etmek için en popüler yer metaverse olacak. 

Nasdaq listesinde yer alan, video, ses ve canlı etkileşim platformu olan Agora, metaverse ve kripto paraların geleceğine dair meta veri tabanı üzerinde  bir anket yaptı ve sonuçlarını 5 Nisan Salı günü açıkladı.

Şirket, 300 ABD vatandaşı olan geliştiriciye 'metaverse evreni hakkında ne düşündüklerini ve gelecekte nelere şahit olacağımıza dair bir takım bilgiler edinmek adına' bir dizi soru sordu. Açıklanan sonuçlarda ise ankete katılanların %57'si meta veri deposunun kripto para ticareti yapmak için en popüler yerlerden birisi olacağını düşünürken, %18'i aynı fikirde değilken, %25' ise tarafsız kaldı. 

Ayrıca, kripto varlıkların ve blok zincir teknolojisinin ilerlemelerinin metaverse'ün geleceğini şekillendirme konusuna katılımcıların %70'i katılırken, %9'luk bir bölümü ise aynı fikirde olmadığını savunuyor. 

Öte yandan katılımcılara meta veri deposuna kimin sahip olacağı sorulduğunda ise, %55'i Meta, eski adıyla Facebook, %9'u Google, %7'si Microsoft'u söylerken %6sı ise Apple'ı söyledi.

Ayrıca birçok büyük kuruluş, metaverse'ün geleceğine ve veri deposunun ne kadar büyüyebileceğine dair tahminlerde bulundu. Nisan ayı başlarında, çok uluslu finansal hizmetler şirketi Citibank, metaverse'ün 2030 yılına kadar beş milyar kullanıcı ile 13 trilyon dolarlık bir fırsat yakalayabileceğini açıklamıştı. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz