Google Kripto Ve Blok Zinciri Hizmetleri İçin Ekip Oluşturdu

/userfiles/images/haberler/di%C4%9Fer/google-btc.jpg 07 Mayıs 2022 Cumartesi

Arama motoru devi Google, ana odak noktası blok zincir ve kripto uygulama geliştiricileri tarafından kullanılacak hizmetler oluşturmak olacak bir ekip kurduğunu açıkladı.

Net değeri 28 milyar dolar olan Google, kripto varlık dünyasına karşı ilk olarak olumlu bir yaklaşım sergilemedi. Teknoloji devi, platformunda kripto reklamlarına izin vermediği için daha önce kripto endüstrisine karşı olumsuz bir bakış açısına sahip olduğu düşünülüyordu.

Ancak, geçtiğimiz senenin Haziran ayında Google, kriptolara karşı izlediği politikayı gözden geçirdi ve kripto para borsaları ve cüzdanlar dahil olmak üzere kripto ekosistemine air firmaların reklamlarına da izin vermeye başladığını açıkladı.

Google Cloud'un Başkan Yardımcısı Amit Zavery, şirketin müşterilerinin Web3 ve kripto ile alakalı teknolojilere daha fazla destek vermelerini talep ettiğini dile getirdi. Zavery şirketin ekibine yeni hizmetlerin amacının, bu alandaki geliştiricilerin ilk tercihi olacak bir platform oluşturmak olacağını söyledi.

Amit Zavery konuya ilişkin şunları söyledi:

"Dünya Web3'ü kucaklamanın henüz başlarında olsa da, birçok müşterinin Web3 ve kripto ile ilgili teknolojilere desteğimizi artırmamızı istemesiyle şimdiden muazzam bir potansiyel sergileyen bir pazar."

Zavery, Google Cloud'un bir sonraki odağının blok zincirine erişimi kolaylaştıran bir sistemi nasıl oluşturabileceği ve bu hizmetleri basitleştirmesi gerektiğini de ekledi.

Geçtiğimiz günlerde Google'ın eski CEO'su Eric Schmidt, kripto paralara yatırım yaptığını açıkladıWeb3 ve dijital varlık yatırımları hakkında konuşan Schmidt, hangi dijital varlığa sahip olduğunu detaylandırmadı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz