Grayscale Şirketi Açıkladı: 'Bitcoin (BTC) 250 Gün Daha Düşebilir'

/userfiles/images/haberler/grayscale_1.jpg 21 Temmuz 2022 Perşembe

Yatırım şirketi Grayscale, Bitcoin'in (BTC) önceki döngülerini takip ederek kripto para piyasasının 250 dün daha düşüş eğilimini sürdürebileceğini açıkladı. 

Dünyanınn en büyük diijital varlık yatırım şirketi olan Grayscale Investments, birkaç gün önce 'Bear Markets in Perspective' isimli bir rapor yayınladı. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasındaki hareketlenmelere ilişkin Grayscale şunları söyledi:

"Her bir piyasa döngüsünde uzunluk, zirve ve dip zamanı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma süresi, mevcut piyasanın önceki döngülere benzeyebileceğini düşündürebilir, bu da kripto endüstrisinin yenilik yapmaya ve yeni zirvelere devam etmesine neden olur."

Bununla birlikte ünlü dijital varlık yatırım şirketi, kripto para piyasalarının döngülerinin ortalaa 4 yıl ila 1.275 gün sürebileceğini açıkladı. Çoğu BTC ve kripto varlık yatırımcısı Bitcoin'in yarılanma döngüsüne dayalı piyasa döngülerine aşina olsa da, Grayscale şirketi, bu döngünün kabaca 4 yıllık bir süreye tekabül ettiğini tanımladı. Bununla birlikte şirket şu şekilde devam etti: 

"Kripto piyasası döngülerini tanımlamak için yöntemler farklılık gösterse de, bir vekil olarak Bitcoin fiyatlarını kullanarak gerçekleşen fiyatın piyasa fiyatının (bir varlığın mevcut işlem fiyatının) altına düştüğü zaman bir döngüyü niceliksel olarak tanımlayabiliriz."

Grayscale şirketi ayrıca, ayı piyasasına giriş tarihini 13 Haziran 2022 olarak tanımladı. Şirket tarafından yayınlanan raporda, 2012 döngüsünde gerçekleşen fiyatın BTC'nin piyasa tarafından daha düşük olduğu bölgede 303 gün olduğunu açıklarken, 2016 döngüsünde bölgede 268 gün bulunduğunu vurguladı.

Rapor ayrıca, kripto para piyasası döngülerinin her seferinde zirveye ulaşmasının yaklaşık 180 gün daha uzun sürdüğünü kaydetti. Grayscale ayrıca şu açıklamlarda bulundu: 

"Zirveden dibe, 2012 ve 2016 döngüleri yaklaşık 4 yıl veya sırasıyla 1.290 ve 1.257 gün sürdü ve 2012'de %73 düşüş 391 gün ve 2016'da %84 düşüş 364 gün sürdü."

Şirket, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesinden 222 gün geride olduğunu ve bunun ise 5-6 aylık bir aşağı veya yan fiyat hareketi görebileceğimiz anlamına geldiğini açıkladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz