Harmony (ONE) 100 Milyon Dolar Çalan Hacker'a Ödül Teklif Etti

/userfiles/images/harmony-coin-one%20kopya.jpg 26 Haziran 2022 Pazar

Geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya uğrayan ve 100 milyon dolar kayıp yaşayan Harmony, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada çalınan fonların iadesi karşılığında hacker ya da hackerlara bir milyon dolar ödül vereceğini duyurdu.

2017 yılında kurulan Harmony, yedi tanesi Google, Apple, Microsoft ve Amazon'da eski çalışan olmak üzere on iki kişiden oluşan bir kurucu ekibe sahip. İşlem hızı ve doğrulamaya odaklanan Harmony ana ağının yerel tokeni olan ONE, haberin yazıldığı anda 0.0247 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasında sıkça yaşanan siber saldırılardan bir tanesi de Harmony ağına yapıldı. Yaşanan olayın ardından açıklamada bulunan Harmony'nin kurucusu ve CEO'su Stephen Tse, akıllı sözleşme kodunun ihlal edildiğine dair hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi. Çalınan varlıklar arasında BUSD, USDC, ETH ve WBTC bulunduğunu duyuran Tse, çalınan tüm varlıkların ETH ile takas edildiğini ve şu anda hacker'ın Ethereum ağındaki hesaplarında bulunduğunu belirtti.

Buna ek olarak Harmony resmi Twitter hesabı, saldırgana seslenerek Horizon köprüsünden çalınan fonların geri iadesinin yapılması durumunda hackerlara bir milyon dolar ödül vereceğini duyurdu. Ayrıca ONE ekibi, çalınan fonların iadesi durumunda saldırganlara karşı suç duyurusunda bulunmayacaklarını aktardı.

Paylaşılan Twitter gönderisinde geliştiriciler şu duyuruyu yaptı:

"Horizon köprüsü fonlarının iadesi ve istismar bilgilerinin paylaşılması için 1 milyon dolarlık bir ödül taahhüt ediyoruz. Harmony, fonlar iade edildiğinde hiçbir suç duyurusunda bulunmayacak."

Harmony (ONE) Siber Saldırıya Uğradı

Yalnızca birkaç gün önce Harmony ağının geliştiricileri yeni paylaştıkları bir Twitter gönderisinde 100 milyon dolar kaybettikleri bir siber saldırıya uğradıklarını paylaştı. Ağın Horizon köprüsün saldıran hackerlar, geliştirici ekibin ABD'nin yerel istihbarat ve yasal uygulama kurumu olan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve siber güvenlik firmalarıyla çalışmasına sebebiyet verdi.

Yaşanılan olayın ardından ONE, 0.0270 dolar seviyelerinde olan fiyatını %14.5'lik bir değer kaybı ile 0.231 dolar seviyesine düşürdü. Haberin yazıldığı anda son 24 saatte kripto para biriminin piyasa değeri 295 milyon dolarken, piyaca hacmi 52 milyon dolar seviyelerinde seyrediyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz