Huobi Borsasından DeFi Ve Web3 Alanına Büyük Hamle

/userfiles/images/Huobi.jpg 13 Haziran 2022 Pazartesi

Dünyanın en popüler kripto para ticareti platformlarından biri olan Huobi borsası, DeFi ve Web3 alanlarına genişlemek ve yatırım yapmak için yeni yatırım kolu Ivy Blocks'u duyurdu.

Son zamanlarda özellikle dijital varlık piyasasında bir çok şirket ve kuruluş Web3 alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında ilk onda yer alan Huobi borsası, git gide büyümeye devam eden Web3 pazarında yer edinebilmek için kendi yatırım kolu Ivy Blocks'u başlattı. 

Huobi borsası, Ivy Blocks'un kuluçkaya yatırılacak ve büyütülecek potansiyel olarak Web3 ve merkezi olmayan finans projelerini belirleme görevine sahip olacağını açıkladı. 

Bununla birlikte Ivy blocks, DeFi projeleri için bir varlık yönetimi platformu ve inovasyon liderliğindeki bir kuluçka bölümü ve daha araştırma odaklı bir kripto platformu içeren temel hizmetşer sunacak. Bu hizmetleri ise Ivy block, kendi çatısı altındaki şirketlere sunacak.

Huobi Mali İşler Müdürü Lily Zhang, şirketin başlatmış olduğu Ivy blocks'un portföy projeleriyle kuracağı ilişki hakkında şunları söyledi hakkında şunları söyledi: 

"Umut vadeden birçok proje, büyümenin önünde önemli engeller oluşturan likidite kısıtlamaları ve pazara giriş desteği eksikliği ile karşılaşma eğilimindedir. Bu tür projelere likidite yatırımları ve kuluçka hizmetleri sağlamaya odaklanmamız, şüphesiz daha iyi, daha kapsayıcı bir defi ve Web3 blok zinciri ekosistemi oluşturmaya katkıda bulunacaktır."

Öte yandan dijital varlık piyasasına olan ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte başta Web3 olmak üzere DeFi ve blok zincir ekosistemleri gibi alanlara birden fazla şirket yatırım yapmaya başadı. 

Haziran ayının başlarında Binance borsası Web3 ve blok zinciri alanlarına yatırım yapmak için 500 milyon dolar ayırdığını açıklamıştı. 9 Haziran tarihinde ise, bir risk sermayesi şirketi olan Felix Capital, 1.2 milyar dolarlık bir sermaye ile yine kripto ve Web3 alanlarına yatırım yapacaklarını açıkladı. Son olarak da Solana (SOL), Güney Kore'ye genişlemek istediğini belirterek Web3 alanındaki yeni girişim projelerine 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığını açıkladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz