Instagram Ethereum, Polygon Ve Solana NFT'lerini Destekleyecek!

/userfiles/images/haberler/nft/instagram-nft.jpg 08 Mayıs 2022 Pazar

Meta'nın sahip olduğu popüler sosyal medya platformu Instagram, en popüler blok zincir ağlarından bazılarının NFT entegrasyonları yaptığını duyurdu. Açıklamaya göre Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için NFT'ler Pazartesi günü Instagram'a geliyor.

Non-fungible token topluluğu geçtiğimiz senelerde büyümesini katlamışken, sosyal medya platformları da bu kripto varlıkları bünyesine kabul etmeye başladı. Twitter ilk olarak Ocak ayında altıgen NFT profil resimlerini kabul ettiğini açıkladı ve şu an kullanıcılar satın aldıkları NFT'leri profil fotoğrafı olarak bir ücret ödemeden kullanabiliyor. 

Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram da artık NFT'leri platformuna entegre edeceğini duyurdu. Henüz Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağındaki NFT'lerin platforma dahil edeceği açıklandı ve pilot çalışma ABD merkezli küçük bir NFT meraklısı grubunu içerecek.

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanları aracılığıyla NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, profillerinde sergileyebilecek ve NFT'lerin yaratıcılarını etiketleyebilecekler.

Twitter kullanıcıları gibi Instagram'ın kullanıcıları da NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret vermeyecek.

Şirket daha önce konuya ilişkin bir duyuru yapmamış olmasına rağmen Financial Times, Meta'nın NFT pilot uygulamasını Facebook'ta minting ve grup üyeliği seçenekleriyle devam ettireceğini bildirdi.

Aylar önce de Instagram CEO’su Adam Mosseri, yaptığı açıklamada Instagram için NFT’leri barındıran bazı özellikler geliştirmeyi düşündüklerini açıklamıştı fakat detay vermedi.

Daha önce Facebook adıyla tanıdığımız Meta, yalnızca NFT ekosistemiye değil metaverse ve sanal gerçeklik ile alakalı da çalışmalar yürütüyor. Hatta 2022 yılının ilk çeyreği için kazanç raporunu açıklayan şirket, sanal ve artırılmış gerçeklik operasyonlarını içeren ve yeni oluşturulan Facebook Reality Labs bölümünde 2.96 milyar dolar kaybettiğini belirtti.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz