J.P. Morgan Kripto Para Piyasasındaki Artışların Daha Az Olacağını Düşünüyor

/userfiles/images/jp-morgan.jpg 04 Nisan 2022 Pazartesi

New York merkezli Amerikan Yatırım Bankası ve Finansal Hizmet Şirketi JP Morgan, kripto para piyasasında artışların artık daha az olabileceği konusunda uyardı. Bankanın analisti, bu durumu stablecoinler ile kripto piyasasının geri kalanı arasındaki ilişkiye dayandırarak tahminlerini paylaştı.

Dev şirket JP Morgan'ın geçtiğimiz hafta yayınladığı bir raporda, kripto para piyasasının bundan sonraki artışlarının daha sınırlı olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. 

JP Morgan, stablecoinlerin kripto para piyasasındaki önemine dikkat çekerek, piyasadaki payının yükseliş veya düşüş potansiyelinin bir göstergesi olarak görüyor. JP Morgan bankasının analisti Panigirtzoglou, stablecoinlerin toplam kripto para piyasasının %10'unu oluşturduğu zaman, kripto piyasasındaki artışların daha yukarı olabileceğini savunuyor.

JP Morgan'ın geçtiğimiz hafta yayınladığı raporda analist, toplam kripto para piyasa değeri içerisinde stablecoinlere düşen payın artık pek de fazla olmadığını vurguladı. kripto piyasasındaki stablecoinlerin paylarının şu anda %7'nin altında olduğunu söyleyen analist, bu yüzde düşüklüğünün de 2020'den bu yana ki trendine geri çektiğini söyledi. Analist ayrıca raporda şunları paylaştı:

"Sonuç olarak, kripto piyasaları için bundan sonraki herhangi bir yükselişin muhtemelen daha sınırlı olacağına inanıyoruz."

Öte yandan Panigirtzoglou, Rusya'nın Ukrayana'ya karşı başlattığı işgalden sonra Batı tarafından yaptırımların uygulanmasından sonra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının Mart ayı başında artış göstermesine dikkat çekti.

JP Morgan analisti yayınlanan raporda, uygulanan yaptırımlarda kripto paraların herhangi bir hükümete bağlı olmadığı ve bağlı olmadığı düşünüldüğünde de ise, geleneksel bankalık sistemini atlatmak adına gelecekte kripto para birimlerinin daha yaygın bir şekilde kullanımlarının artacağı düşüncesini paylaştı.

Bunun üzerine analist, stablecoinlerin kripto piyasasındaki paylarının düşüşünü vurgulayarak, kripto paraların rallilerinin artık yavaş yavaş sona ermeye başlayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz Şubat ayında ise JP Morgan, uzun vadede Bitcoin'in fiyatının 150 bin dolar seviyelerine ulaşacağı tahminlerinde bulunmuştu. 

Ayrıca JP Morgan'ın aksine, birkaç kişi kripto para piyasasında artış gözlemlediklerini paylaşırken bunlardan bir tanesi Defiance ETF'leri CEO'su oldu. CEO, Bitcoin'in bu yıl 100 bin dolara ulaşacağı beklentilerinin olduğunu paylaştı. piyasadaki artışı gözlemleyenlerden bir diğer kişi de Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarını etkileyen bir dizi artışların olduğunu belirtti.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz