Metaverse Giriş

Metaverse Giriş

Metaverse Giriş

Metaverse giriş nasıl yapılır? Metaverse nedir, nasıl kullanılır? Metaverse arsa nedir?, fiyatları ne kadar 2022?

Metaverse evrenlerine giriş yapmak isteyen yatırımcı ve kullanıcı sayıları her geçen gün aritmetik düzeyde artış gösteriyor. Peki metaverse giriş yapmak için neler gereklidir?

Öncelikle sayıları onları bulan metaverse platformlarını öğrenmeniz ve bu platformlardan hangisiyle bu yeni dijital dünyaya giriş yapmaya karar vermeniz gerekmektedir. Siz de bir metaverse evrenine giriş yapmak istiyorsanız decentraland.org internet adresine giderek işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Decentraland üzerinden metaverse kullanıcısı olmak için aşağıda yazılan aşamaları eksiksiz biçimde adım adım uygulamalısınız. Burada aktarılan işlemler konusunda eksiklik ya da hatalar yaşarsanız bu konuya dair YouTube üzerinden yapacağınız aramalarla da giriş işlemlerini nasıl yapmanız gerektiğini görsel olarak öğrenebilirsiniz.

Öncelikle masaüstü bilgisayarınızın tarayıcısından https://decentraland.org adresini açarak siteye giriş yapın. Karşınıza çıkan ara yüz sayfasında sağ üst köşede bulunan kırmızı renkli “Start Exploring” butonuna tıklayın.

Bu işlem sonucunda karşınıza yüklenmesi bazen bir hayli uzun sürebilen yeni bir sayfa daha açılacak. Sonraki aşamada “Play as guest” butonuna tıklamamız gerekiyor.

Artık meta evren ekosisteminin üyesi olmaya daha yakınsınız. Son kalan ara yüz üzerinden kendinize bir meta insan yani dijital karakteriniz olacak bir avatar seçmeniz gerek. Sonrasında hep sizinle olacak avatarınızı emin olarak seçtikten sonra “Done” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Şimdi sizden istenilen nick name yani kullanıcı adı ve e posta adresinizi doğru girdiğinize emin olarak kalan boşlukları da dolduruyoruz. Hemen arkasından “Next” tuşuna tıklamamı karşımıza kullanıcı sözleşmesini getirecektir. Eğer İngilizce bilmiyorsanız bu sözleşmeyi çeviri eklentileriyle okuyarak doğru anladığınızdan emin olduğunuzda onaylayabilirsiniz.

Metaverse girişi yapmak işte bu kadar kolay. Bundan sonrasında ise Mateverse evrenlerini birer yatırım aracı mı yoksa oyna kazan mantığıyla gelir kapısı mı olarak kullanacağız size kalmış. Ancak unutmayın ki metaverse evrenleri birden çok boyutta işlemekte.

Çoğu metaverse evrenine giriş yaparken önemli bir miktar sermayeniz olması sizi meta arsalar alarak gayri menkul zenginleri sınıfına yükseltebilir. Lakin metaverse piyasalarının da kripto paralar gibi aşırı oynaklık içeren ve zarar riskinin her zaman olduğu piyasalar olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.