MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'dan Bitcoin (BTC) Açıklaması

/userfiles/images/michael-saylor-bitcoin_1.jpg 16 Haziran 2022 Perşembe

Kripto para piyasası değer kayıplarıyla boğuşuyorken MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, yeni katıldığı bir CNBC röportajında, yatırımcıların Bitcoin satın alması için ideal bir zamanda olduğunu dile getirdi.

Sürekli olarak hazinesine BTC ekleyen MicroStrategy, Nisan ayının başlarında 4.167 adet daha Bitcoin satın aldıMicroStrategy'nin yan kuruluşu olan MacroStrategy aracılığıyla lide kripto parayı satın alan CEO Michael Saylor, şirketin kripto varlıklarının rakamını 129.218 Bitcoin'e çıkarmış oldu.

Piyasada yaşanan düşüşlere aldırmayan Saylor, milyarlarca dolarlık Bitcoin hazinesine sahip olmanın şirkete olan yararlarını savunuyor. Ayrıca Nisan ayında CEO, ilerleyen dönemlerde yapılacak yatırımlar hakkında konuşurken, BTC stratejisini güçlü bir şekilde sürdürmeye devam edeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in endişe verici tablosuna dair yorumlarda bulunan Michael Saylor, bir kez daha kripto parayı destekledi. CEO, Bitcoin'in kısa vadeli oynaklığının genel tabloya büyük ölçüde etkisi olmadığını ve BTC dünyadaki 'en kesin şey' olduğunu söyledi.

Şimdi ise yine bir röportajda Bitcoin hakkında konuşan Saylor, MicroStrategy'nin Bitcoin'e yatırım yapmadan önce stratejisini defalarca test ettiğini ve bu zorlu durumlardan geçmek için yeterince iyi hazırlandığını söyledi. Buna ek olarak MicroStrategy CEO'su, BTC'nin altın ve diğer alternatif yatırımlara kıyasla en iyi performans gösteren bir varlık olduğunu iddia etti. Ayrıca Saylor, şu an uzun vadede Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğunu düşünüyor.

CNBC'ye konuşan Saylor şunları söyledi:

"Size 100 milyar dolar versem, onu yeniden üretemezsiniz ve bu ulus devlet saldırısının veya kurumsal saldırının ötesindedir. Bunu ve bunun bir tekillik olduğu gerçeğini bir kez anladığınızda, o zaman, evet, burası bu şeye girmek için ideal bir giriş noktasıdır."

Neredeyse her kripto para ayı piyasasında değer kaybediyorken, küresel piyasa değeri 930 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Haberin yazıldığı anda Bitcoin'in piyasa değeri 415 milyar dolar ve kripto para 21 bin dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz