NFT Tutkunlarına Müjde! Funko Pop Figürleri Artık NFT Formatında

/userfiles/images/haberler/Funko-NFT.jpg 16 Temmuz 2022 Cumartesi

Kült bir film serisi olan Clerks'ün (Tezgahtarlar) ünlü karakterleri Jay ve Silent Bob, lisanslı ve popüler kültür koleksiyonları ve figürleri üreten Amerika'lı şirket Funko, tarafından piyasaya sürülen NFT koleksiyonunda sergilenecek.

1990'lı yıllarda oldukça popüler olan Clerks filmlerinin karakterleri Jay ve Silent Bob oldukça popülerdi. İkili ayrıca, 'Jay and Silent Bob Strike Back', 'Jay & Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie' ve 'Jay and Silent Bob Reboot' filmlerinde de birlikte rol adı. 

Funko Inc.,15 Temmuz Cuma günü resmi Twitter ve Facebook hesapları üzerinden Jay ve Silent Bob NFT koleksiyonunu 26 Temmuz tarihinde piyasa sürüleceğini duyurdu. 

Funko Inc. ayrıca resmi web sitesi üzerinden de yakında piyasaya sürülecek olan NFT koleksiyonuna ilişkin daha detaylı bilgiler sunuyor. Web sitesi üzerinden yapılan açıklamalara göre, Jay ve Silent Bob'un NFT sürümlerinin yanı sıra, fiziksel figür versiyonları da üretilecek. 

Funko Inc., Jay ve Silent Bob NFT projesini duyurmadan önce de DC Comics ve Warner Bros. gibi ünlü markalarla da işbirliğine imza atmıştı. Öte yandan Funko Digital Pop, Funko'nun ayırt edici stiline sahip oldukları için Funko'nun mağazalarda sattığı ürünlere benziyor. 

Ayrıca Funko Digital Pop, Jay ve Silent Bob koleksiyonunu, NFT platformu olan Droppp üzerinden satışa sunucak. NFT'lerin yanı sıra Funko Pop, 21 ve 24 Temmuz tarihleri ​​arasında San Diego Comic-Con'da (SDCC) 'sürükleyici, hayran odaklı bir topluluk deneyimi' sergileyeceğini açıkladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz