Piyasaya Genel Bakış; Bitcoin Ve Altcoinlerde Son Durum

/userfiles/images/kripto-piyasa.jpg 05 Nisan 2022 Salı

Bitcoin 31 mart ve 1 Nisan tarihleri arasında yaklaşık %7 değer kaybederek 44.200 dolar seviyesine kadar geri çekildikten sonra aynı şekilde 46.650 dolar direnç seviyesine kadar geri yükselmeyi başardı, fakat birkaç gündür 46.650 dolar direnç seviyesi ile 45.619 dolar destek seviyesi arasında işlem görmeye devam ediyor. 

13 Mart'tan itibaren bir yükselen trend üzerinde hareket eden Bitcoin, dün (4 Nisan Pazartesi) 45.140 dolar seviyesine kadar geri çekilerek tekrardan yükselen trendi test etmiş oldu. BTC'nin son birkaç gündür 46.650 ile 45.619 dolar arasında destek direnç mantığıyla hareket etmesi fiyatın sıkışmasına sebep oluyor.

Öte yandan Bollinger Bantlarının da daralmasıyla birlikte fiyatın yakın zamanda aşağı veya yukarı yönlü olarak sert bir hamle yapması bekleniyor. BTC şu anda 46.650 dolar direnç seviyesine oldukça yakın seyrediyor ve bu seviyenin kırılımı gerçekleştiği takdirde bir sonraki hedefi 48.200 dolar olacaktır. 48.200 dolar direnç seviyesi aşıldığı takdirde herkesin dilinde olan 50 ve 55 bin dolar seviyesine açılan kapıyı aralanmış olur.

Haberin kaleme alındığı andan itibaren Bitcoin 46.610 dolar seviyelerinden el değiştirmeye devam ediyor.

Ethereum'a bakıldığı zaman günlük grafikte 24 Ocak tarihinden bu yana gelen yükselen trendde hareket etmeye devam ediyor. Son birkaç gündür BTC'deki geri çekilmelere rağmen ETH hala olumlu görüntüsünü korumaya devam ediyor. Ethereum şu anda 3.413 dolar destek seviyesi üzerinde işlem görüyor ve 3.207 dolar destek seviyesinin altında mum kapanışı gerçekleştirmediği takdirde tabloya olumlu bakılabilir.

3.825 dolar direnci ise düzeltme seviyesidir. Ethereum fiyatı bu seviyeyi geçerse günlük grafikte işaretlenmiş olan üst direnç seviyelerine kadar yükseliş beklenebilir.

Fantom (FTM) 15 Mart tarihinden bu yana yükselen trendde hareket etmeye devam ediyor. 1.57 dolar seviyesindeki direnç seviyesinin kırılımını gerçekleştirdikten sonra 1.67 dolar direnç seviyesine kadar yükselerek oradan satış baskısına maruz kaldı. Öte yandan FTM 2 Nisan'dan bu yana minör bir düşen trend altında işlem görmeye devam ediyor.

FTM düşen trend kırılımının gerçekleştirdiğinde ilk olarak tekrardan 1.67 dolar direnç seviyesini tekrardan yoklayacaktır. Bu seviyenin kırılımıyla beraber FTM'nin bir sonraki hedefi ise 2.08 ve 2.39 dolar olacaktır. Haberin kaleme alındığı andan itibaren Fantom 1.52 dolar seviyesinden el değiştirmeye devam ediyor.

Bir metaverse projesi olan ALICE, günlük grafikte 15 Mart tarihinden bu yana yükselen trend üzerinde hareket etmeye devam ediyor. O tarihten bu yana yaklaşık %50 değer kazana ALICE 7.56 dolar destek seviyesini koruduğu sürece tabloya pozitif bakılır. ALICE'in 9 dolar seviyeleri olan yeşil kutu üzerinde kapanış gerçekleştirmesi, sırasıyla 11-15-19 dolar direnç seviyelerini test etmesi oldukça muhtemel bir senaryo haline gelir.

Haberin kaleme alındığı andan itibaren ALICE 8 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz