Rare Coin'den Atak! Milyar Dolarlık Marka İle İş Birliği Duyurdu

/userfiles/images/SuperRare-RARE-coin.jpg 24 Haziran 2022 Cuma

Floransa merkezli lüks giyim markası Gucci, SuperRare (RARE) ile işbirliğine imza atarak Web3 ve NFT alanlarına atılım yapıyor.

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere tüm kripto para piyasası, blok zincir ve NFT alanlarının geçtiğimiz iki yılda giderek popüler bir hal almaya başladı. Bununla birlikte lüks markalar ve kresel şirketlerden, fast food zinciri şirketlerine kadar bütüm kuruluşlar bünyelerine bir şekilde dijital varlıkları entegre etmeye devam ediyor.

Moda sektörüne öncülük eden giyim markalarından biri olan Gucci kısa süre önce ABD'de bulunan birçok mağazasında BTC, SHIB, DOGE ve ETH ile ödeme kabul edeceğini açıklamıştı. 

Şimdi ise Gucci, NFT dünyasında varlığını hissettirmek adına 25 bin dolar değerinde RARE token satın aldı ve SuperRareDAO'ya katıldı. RARE ile Gucci arasındaki ortaklık, çeşitli NFT sanatçıları için dijital bir “Vault Art Space” başlatmayı planlıyor.

Ayrıca Gucci'nin CEO'su Nicolas Oudinot, markanın dijital sergisinde 29 ayrı sanatçının yer alacağı açıklamalarında bulundu ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bu çok yönlü sanatçı grubunun vizyonunu güçlendirmek için karşılıklı çabalarımıza güvenebileceğimizi bilerek SuperRare'e yaklaştık. 

SuperRare'in sanatçılara çalışmalarını yenilikçi bir şekilde sergilemeleri için bir platform sağlama yeteneğinden, bir topluluk duygusu üzerine inşa edilmiş ve hem sanatçıları hem de koleksiyoncuları desteklemek için temel araçlar olarak etkileşimleri ve ademi merkeziyetçiliği geliştiren bir platform sağlama yeteneği bizi büyüledi."

Öte yandan Gucci ve RARE tarafından gerçekleştirilecek olan dijital NFT sergisinin adı ise, 'Gucci'nin Sonraki 100 Yılı' olacak. Lüks giyim markasına göre, piyasaya sürecekleri NFT koleksiyonu Gucci'nin mirasını ve tarihini yansıtacak.

'Gucci'nin Sonraki 100 Yılı' isimli sergi 23 Haziran Perşembe gününden itibaren Vault'un resmi web sitesi üzerinden sergilenmeye başladı.

Ayrıca Gucci, NFT dünyasına ilk defa edim atmıyor. Lüks moda markası geçtiğimiz Şubat ayında Superplastic adında bir oyuncak markası ile işbirliğine imza atarak 10 adet NFT piyasaya sürmüştü. Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz