Sam Bankman-Fried: 'Kripto Krizinin Zor Kısmını Atlattık'

/userfiles/images/TFX-Borsa-Sam-Bankman-Fried.jpg 07 Temmuz 2022 Perşembe

Kripto para piyasasında ikinci en büyük borsa olan FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried geçtiğimiz günlerde bir röportaj esnasında kripto piyasasının geleceği hakkında birtakım yorumlarda bulundu. FTX CEO'su tünelin sonundaki ışığı gördüğünü belirtti. 

Piyasanın ayı sezonuna girmesi ile birlikte birçok kripto para borsası ve şirketi iflasın eşiğine sürüklenirken, kimileri de iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı. 

Son dönemlerde Three Arrows Capital ve Voyager Dijital iflas bayraklarını açmış durumda. Ayrıca Celsius ve BlockFi şirketleri ise likidite sorunları ile baş başa kalmış durumda. 

Bununla birlikte FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, 6 Temmuz Çarşamba günü Reuters'a verdiği röportajda şirketlerin yaşamış olduğu likidite sıkıntılarının en kötüsünün atlatıldığını söyledi. 

Sam Bankman-Fried ayrıca FTX'in, finansal sıkıntılar yaşayan diğer şirketleri istikrara kavuşturmak yardım eli uzatarak 2 milyar dolar destekte bulunabileceğini söyledi.

Ünlü CEO, isim vermeden diğer kripto şirketlerin ve bazı küçük borsaların hala başarısız olabileceğini ve iflas riski altında olabileceğini de sözlerine ekledi. Kripto para piyasasında ticaret hacmi bakımından ikinci en büyük borsa olan FTX'in kurucusu Bankman-Fried, finansal yardımların, bir bütün olarak kripto endüstrisinin sağlığı ve ve uzun ömürlülüğü için önemli olduğunu savunuyor. 

Sam Bankman-Fried ayrıca piyasada yaşanan sert dalgalanmalardan insanların umudunu kaybetmesini istemediğini açıklarken şu sözleri ekledi: 

"Bunun endüstri için varoluşsal bir tehdit olduğunu düşünmüyorum. Ama tahmin ettiğimden biraz daha kötü olduğunu düşünüyorum."

Ünlü CEO, kripto piyasasının nereye doğru gittiği konusunda ise, birçok kripto varlık fiyatının dipte veya dibe çok yakın bir bölgede olduğunu, fakat daha geniş ekonomik faktörlerin sektörü etkilemeye devam edebileceğini söyledi.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz