Solana (SOL) Ve Theta Network (THETA) Düşeni Kırabilecek Mi?

/userfiles/images/THETA-SOLANA.jpg 06 Haziran 2022 Pazartesi

Uzun süreli düşüşlere maruz kalan kripto para piyasası, Bitcoin'in 9 hafta sonra ilk defa yeşil mum kapanışı gerçekleştirmesi ile birlikte piyasa haftaya yeşil ışık yaktı. Bununla birlikte piyasada birçok altcoin yükselişlerine hız kazandırmaya devam etti. 

Son 24 saatte Bitcoin'de yaşanan yukarı yönlü bir hareketlenme ile, %6 değer kazandı ve 31.500 dolar seviyesine kadar yükseldi. Buna ek olarak altcoin piyasası da canlandı ve birçok altcoinde geçtiğimiz 24 saatte %10'un üzerinde yükselişler meydana geldi.

Solana (SOL) Ve Theta Network'te (THETA) Kurtuluş Yolu Ne?

Solana (SOL) 24 saat içerisinde %15 değer kazandı ve 38.80 dolar seviyelerinde işlem görürken, 44.86 dolar bölgesine kadar yükseliş gerçekleştirdi. Bununla birlikte Solana'da açılan short işlem pozisyonlarda 4.55 milyon dolar tasfiye gerçekleşti.

SOL'ün 4 saatlik zaman diliminde 15 Mayıs tarihinden bu yana mevcut düşen trendi test etti ve kırılımını gerçekleştirmeye çalışıyor. Ayrıca SOL, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 260 dolar bölgesine ulaştığından beri bir düşüş trendi başlattı ve aylarca geri çekilmeye devam etti.

Solana, 260 dolar bölgesinden toplamda %86 değer kaybetti. Bulunduğu noktadan ATH seviyesine 260 dolar seviyesini geri kazanabilmesi için ise yaklaşık %480 değer kazanması gerekmektedir.

Bununla birlikte SOL'den bir dönüş sinyali gelmesi için öncelikte bugün test etmiş olduğu düşen trend kırılımını gerçekleştirmesi gerekmetedir. Haberin kaleme alındığı andan itibaren 44.23 dolar seviyesinden el değiştirmeye devam eden SOL için 4 saatlik grafikte önemli destek ve direnç seviyeleri ise şu şekilde: 

  • Destek seviyeleri: 41.04, 38.88 ve 35.78
  • Direnç seviyeşeri: 47.65, 54.15 ve 58.72

Theta Network'ün (THETA) ise uzun soluklu düşüş sonrası yeni bir zirve yakalaması için Nisan ayının başından bu yana içerisinde hareket ettiği majör düşen trendi aşması gerekmektedir.

Bitcoin ile birlikte uzun süreder 1.39 direnç seviyesi ile 1.09 destek seviyesi arasında yatay bantta işlem gören THETA, henüz 1.39 direnç seviyesinin üzerinde mum kapatabilmiş değil. 

Son 24 saat içerisinde ise %14 değer kazanan THETA, 1.39 seviyesinin test etti ve kırılımını gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu seviyenin kırılımı yukarı yönlü olarak gerçekleştiği takdirde THETA'nın majör trend kırılımını gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış olacak. 

THETA 2021 Nisan ayında ATH seviyesi olan 15 dolar seviyesine ulaştıktan sonra nerdeyse tam bir yıldır kademeli olarak geri çekilmeler kaydetti ve %91'e yakın değer kaybına uğradı. 

Bununla birlikte THETA'nın düşen tren trend çizgisini aşması, fiyatı adına oldukça önem taşımaya devam ediyor. THETA için günlük grafikte önemli destek ve direnç seviyeleri: 

  • Direnç seviyeleri: 1.39, 1.50, 2.27, 2.68, 3.28 ve 4.00
  • Destek seviyeleri: 1.09 ve 0.70Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz