Tron Yükselmeye Devam Ediyor! TRX, Short İşlemcileri Bozguna Uğrattı

/userfiles/images/TRX-Tron.jpg 01 Haziran 2022 Çarşamba

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde toparlanmaya devam eden kripto para piyasasında, işlem hacmi bakımından en büyük kripto para olan Bitcoin tehlikeli seviyeleri aşarak yükseliş gösterdi. Bununla üzerine birçok altcoin de, Bitcoin'deki hareketlenmeden yararlanarak, yükselişe geçti. 

Bilindiği üzere Mayıs ayının başında Terra'da yaşanan kriz ile birlikte tüm dijital varlık piyasası çöküşe geçmişti. Terra'nın stablecoin'i UST'nin sabit değerini kaybetmesi ve bununla birlikte yerel para birimi olan LUNA'nın da %100'ün üzerinde değer kaybına uğramasıyla birlikte hem yatırımcılar hem de kripto piyasası bozguna uğradı. 

Yaklaşık 20 gün boyunca yatay bantta seyreden BTC, 30 Mayıs Pazartesi günü nihayet ivmeli bir yükseliş gerçekleştirdi ve tam üç gün boyunca yükselmeye devam ederek %10'a yakın değer kazandı

Öte yandan birçok altcoin'in yanı sıra, piyasadaki düşüşlerden çok fazla etkilenmeyen TRX, Bitcoin'de gerçekleşen son yükselişler ile birlikte daha da ivme kazandı.

Tron (TRX) 11 Mayıs tarihinden bu yana yükselen trend üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve kripto piyasasında yaşanan son yükselişlerle birikte, daha da ivme kazandı. Geçtiğimiz 24 saatte %13'ten fazla değer kazanan TRX, son 4 saat içerisinde tek bir mumda %7.25'lik bir yükseliş gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, bugün son 4 saatlik zaman diliminde, TRX'e short pozisyon işlemi açan yatırımcıların 1.59 milyon doları havaya uçtu.  

TRX'te tasfiye olan short pozisyon işlemlerde ise Huobi borsasındaki yatırımcıların %100'ünün bakiyesi sıfırlanırken, Okex borsasındaki yatırımcıların %98'i sermayelerini havaya uçurdu.

Neredeyse bir aydır yükselen trend üzerinde hareket eden eden TRX, en son 8 Mayıs tarihinde kaydettiği 0.092 dolar seviyesindeki zirvesine oldukça yakın bir bölgede işlem görüyor.

Kriptoexpert.com olarak belirlediğimiz direnç seviyelerinin sırayla kırılımını gerçekleştiren TRX, son 4 saatlik zaman diliminde 0.088 dolar direnç seviyesini aşmaya çalıştığı gözlemleniyor. Haberin kaleme alındığı andan itibaren TRX, 0.090 dolar seviyesinden alıcı bulmaya devam ediyor. 

Son olarak TRX'in en son kaydetmiş olduğu 0.092 dolar bölgesindeki zirveye ulaşması için nerdeyse %3'lük bir artış daha göstermesi gerekmekte. Bu seviyenin de kırılımı gerçekleştiği takdirde TRX'in bir sonraki fiyat hedefi 0.10 dolar direnç seviyesi olarak belirlenmiştir.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz