Twitter'ın Satın Alınma Süreci Ve Elon Musk'ın Planlarının Perde Arkası

/userfiles/images/Elon-Musk_1.jpg 29 Nisan 2022 Cuma

Elektrikli lüks otomobil markası Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra tüm dünyada ve sosyal medyada olay oldu.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının üzerinden daha birkaç gün geçmesine rağmen, hala konuşulmaya devam ediyor. Kimileri Elon Musk'ı başka şirketlerin eksikliklerini gidermek için satın almaya davet ederken, kimileri de Twitter üzerine yoğunlaşıp, oradaki eksiklileri gidermesi için resmi Twitter hesabını önerilerle doldurmaya devam ediyor. 

Musk tüm bu yorumlarla ilgilenirken, Twitter üzerinden nasıl para kazanacağına dair raporlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu haftanın başında Elon Musk Twitter için 44 milyar dolar harcadı.

Bununla birlikte Musk'ın bu büyük satın alımı gerçekleştirebilmesi için 4 milyar dolar değerindeki Tesla hissesini sattığı konuşulurken, birçok bankadan da yardım istediği ortaya çıktı. Bankaları ikna etmek için Elon Musk, Twitter şirketinin nakit akışı hakkında bilgi vermek zorunda kaldı.

Su yüzüne çıkan raporlara göre Elon Musk, görüştüğü bankalara tweetlerden para kazanmanın yollarını formüle edeceğini açıkladı. 

Londra merkezli haber ajansı Reuters'ın yayınladığı habere göre, Elon Musk'ın Twitter şirketine karşı 13 milyar dolarlık kredi ve sahibi olduğu Tesla şirketinin 12.5 milyar dolarlık marj kredisi aldı. Geri kalan ödemeyi ise cebinden karşıladı. 

Elon Musk'ın Twitter için bir sürü planı olduğu açıklandı. Musk'ın sunum esnasında tanınmış şirketlerden ve doğrulanmış kimliklerden alıntı yapma veya tweetleri yerleştirmek isteyen web sitelerine ücret alınmasına yönelik önerilerde bulunduğu belirtildi. 

Öte yandan Twitter'ın mevcut CEO'su hakkındaki çıkan söylentiler ise tüm sosyal medyada dolaşmaya devam ediyor. Kimileri şu an Twitter'ın CEO'luğunu yapan Suhail Doshi'nin geçici olduğunu söylerken, kimileri de dijital varlık sektöründen birinin yerine geçeceğini düşünüyor.

Ayrıca Suhail Doshi resmi Twitter hesabı üzerinden, Twitter'ın İcra Kurulu Başkanı Parag Agrawal'ı CEO olmaya davet etti. Fakat Agraval Twitter'dan cevap vererek şu sözlerle teklifi reddetti:

"Teşekkür ederim ama benim için uygun değil. En önemli şey hizmet ve onu geliştiren insanlardır."

Elon Musk henüz tüm bu söylentilere bir karşılık vermedi. Twitter topluluğu ise Musk'ın platform içerisinde yapacağı değişiklikleri dört gözle bekliyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz