Ünlü Analiste Göre Bu 5 Altcoini Büyük Yükselişler Bekliyor!

/userfiles/images/bitcoin-btc-.jpg 27 Mart 2022 Pazar

Sosyal medya platformu olan Twitter'da 163 bine yakın takipçisi olan kripto paralara dair analiz ve tahminlerini paylasan Kamile Uray  aynı zamanda Mali Tahlil Başuzmanı ve Stratejik Yönetim ve Planlama Yöneticisidir.

Tecrübeli analist Kamile Uray bugün resmi Twitter hesabı üzerinden Coinmarketcap'te ilk 100'de yer alan 5 altcoine dair analizler paylaştı.

Analist ilk olarak 53. sırada yer alan IOTA'yı incelediğinde, günlük grafikte fiyatın mavi kutu üzerinde kaldığı sürece olumlu yorumlanabileceğini söylüyor. Olası geri çekilmelerde 0.75 - 0.71 dolar bölgelerini destek seviyeleri olarak belirleyen analist, 0.6687 dolar bölgesinin stoplu takip edilebileceğini vurguluyor. Öte yandan IOTA'nın yükselişi devam ettirebilmesi için 1.02 dolar bölgesi üzerinde kalması gerektiğine işaret ediyor.

FIL coinde ise büyük umutları olan analist, altcoinin uzun bir düşüş serüveninden sonra dip yapmaya çalıştığını söylüyor. Öte yandan güvenli bir işleme girilmesi için öncelikle düşen trendin kırılımının beklenmesi gerektiğini belirten Kamile Uray, FIL'in 21 dolara ulaştığında muhtemelen trendin kırılmış olacağına inanıyor.

İsabetli tahminlerde bulunan analist, kırılım sonrası gerçekleşecek olan retestte 16.82 dolar seviyesini aşağı yönlü kırmadığı sürece, %38 ile %60'a yakın yükselişlerin gelebileceğini vurguluyor.

İlk 50. sırada yer alan Helium (HNT) içinse olumlu hareketlenmeler beklediğini paylaşan analist, HNT'nin düşen trend direncinde 26.07 dolar seviyesi üzerinde günlük mum kapanışı ile kırılımı gerçekleştirmesinin oldukça muhtemel olduğunu belirtiyor.

Ayrıca kırılım sonrası geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini vurgulayan Kamile Uray, HNT fiyatının 21.17 dolar altında mum kapanışı yapmadığı takdirde pozitif yönde hareketlenmelerin olabileceğini savunuyor. HNT'nin yukarı yönlü hareketlenmelerine karşın 32 ve 44 dolar direnç seviyeleri ile karşılaşacağını söylüyor.

Ünlü analistin incelediği bir sonraki altcoin The Graph (GRT) oldu. GRT'nin uzun bir düşüş serüveninden sonra dip seviyelerinde bulunduğunu belirten Kamile Uray, olası geri çekilmelerde 0.37 - 0.34 dolar bölgelerinin destek görevi göreceğini söylüyor.  

Son dip olan 0.3095 dolar bölgesi aşağı yönlü kırılmadığı sürece alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ekliyor. GRT fiyatında 0.52 bölgesinin üzerinde gerçekleşebilecek kapanışı trend dönüş sinyali olarak adlandırıyor. Analistin belirlediği diğer direnç seviyelerini paylaştığı grafikten inceleyebilirsiniz.

Analist son olarak bir web3 DeFi projesi olan Basic Attention Coin' i (BAT) değerlendirirken dip seviyelerinden yukarı yönlü güzel hareketlenmelerin geldiğini paylaşıyor. Olası geri çekilmelerde ise 0.77 ile 0.68 bölgesinin destek olarak çalışabileceğini paylaşıyor. 

Öte yandan 0.6145 dolar seviyesini kırmadığı sürece olumlu bakılabileceğini savunan analist, BAT coinde gelebilecek 0.9871 dolar üzeri kapanışların trend dönüş sinyali olacağını vurguluyor. Yükselişlerin devamında BAT'ın karşılaşabileceği direnç seviyelerini ise 1.11 - 1.41 dolar olarak belirliyor.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz