Volkswagen'den Sonra İki Otomobil Markası Daha Metaverse'e Adım Atıyor

/userfiles/images/Metaverse-arabalari.jpg 24 Nisan 2022 Pazar

İki otomobil üreticisinin merkezi de Japonya olan Nissan ve Toyota da metaverse evreninde operasyonlar başlattı. 

Nissan şirketinin üreticileri metaverse'de sanal bir showroom başlatırken, Toyota şirketi ise sanal çalışma alanları inşa eden, iki Japon otomobil üreticisi de metaverse'de bir varlık oluşturarak teknolojiden yararlanmak ve daha fazla kitleye ulaşmak adına Volswagen ve Mercedes Benz'den sonra metaverse'e adım atan son küresel şirketler oldu. 

1933 yılında kurulan Nissan şirketi, Tokyo'daki galerisi Nissan Crossing'de otomobil tanıtımları ve diğer faaliyetler için kullanılabilecek sanal gerçeklik versiyonunu yaratarak metaverse'e adımını atmış oldu.

Ayrıca Nissan Motor Corporation'ın resmi Web sitesinde ise meta verilerine bağlanan artırılmış sanal gerçeklik arayüzünde müşterilerin, sürüşü daha rahat, konforlu ve heyecanlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi adına hizmetler geliştirilerek, aynı zamanda iletişim için de sınırsız olanaklar sağlıyor.

Diğer yandan dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri olan Toyota, bazı departmanları ve yan kuruluşları için sanal çalışma alanları oluşturdu ve şirket çalışanları, Toyotanın metaverse'de oluşturmuş olduğu çalışma alanlarında, kendi avatarlarını kullanarak toplantılara ve sohbetlere katılabiliyor. 

Öte yandan Toyota şirket temsilcisi, metaverse'de çalışma ortamını kurmada, Covid-19 pandemisinin ve insan üzerinde bırakmış olduğu negatif etkilerden yola çıkarak, artırılmış sanal gerçeklik evreninin hazırlanışı sırasında ilham aldığını açıklarken, koronavirüs nedeniyle evden çalışan daha fazla insanla, genç çalışanlara ve diğerlerine şirket içinde iletişim seçenekleri sunmuş olmaktan gurur duyduklarını açıkladı.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoexpert.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Yorum Yaz